Яблука – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Яблука: користь і шкода, калорійність. Печені яблука і сушені яблука: корисні властивості, показання та протипоказання

Всі фрукти не лише смачними ласощами, але ще й корисні для організму.

Лідером серед них є яблуко.

Завдяки унікальному набору вітамінів, мікроелементів, біологічно активних речовин, цей плід використовується в кулінарії, косметології, народній медицині.

Користь яблук для здоров’я була відома дуже давно.

Не дарма цей фрукт став головним атрибутом багатьох легенд, міфів, навіть багатомільярдна компанія Apple вибрала саме його логотипом своєї продукції. Доступність, насичений смак, корисні властивості яблук – ось основні переваги, що дозволили йому бути одним з найбільш популярних фруктів в світі.

Склад, калорійність яблук

Корисні властивості яблук важко недооцінити. До складу фрукта входить 86 % води, при його вживанні втамовується жага, крім того, в ньому містяться:

Калій. Цей мікроелемент необхідний для роботи серцевого м’яза, нирок, має незначне сечогінну дію. В 100 г продукту міститься 270 мг цього макроелементи.

Кальцій зміцнює зубну емаль, кістки.

Залізо необхідно для запобігання анемії, ефективно у боротьбі з малокровьем. Фрукт містить 2.2 мг цієї речовини, тому користь яблук для організму особливо велика для дітей, вагітних.

Фосфор, цинк в достатній кількості забезпечує імунний захист, покращують мозкову діяльність.

• Більше 2 мг йоду нормалізують роботу щитовидної залози.

Вітамін С (9мг) в більшій кількості міститься саме в кислих плодах. Він зміцнює судини, зменшуючи їх проникність, пов’язує токсичні речовини, бере участь у синтезі колагену. Також всім відомий противірусний, антимікробний, протизапальний ефект. Яблука покращують опірність організму інфекціям, зміцнюють імунітет. Один середній плід містить четверту частину добової норми вітаміну С.

Пектин прискорює виведення з організму токсичних речовин, отрут, надлишок холестерину.

Кислоти нормалізують роботу кишечника, не допускають бродіння, розвиток гнильних процесів. Найбільш корисною є яблучна, лимонна кислота.

Кварцетин попереджає розвиток хвороби Альцгеймера, гальмує відмирання нервових клітин.

• Клітковина покращує моторику, перешкоджає всмоктуванню шкідливих речовин.