Як маринувати м’ясо на шашлик: свинину, яловичину, індичку

Існують сотні варіацій на тему, як маринувати м’ясо на шашлик. І кожен рецепт цікавий своєю оригінальністю, родзинкою. Однак не завжди готове блюдо радує м’якістю і соковитістю. Чому таке відбувається і як уникнути помилок, розповімо в огляді про секрети правильного рецепту маринаду для шашлику!

Зміст маринування полягає не тільки в насиченні м’ясних шматочків смаком. Завдання полягає також в розм’якшенні волокон, щоб надалі ви відчували лише м’якість і приємний похрускування, і не були змушені довго пережовувати кожен шматок. До речі, саме тому приготувати смачний шашличок можна абсолютно з будь-якого м’яска. І правильний маринад для шашлику з яловичини здатний перетворити жорсткий «біфштекс» в чудове творіння кулінарії.

5 секретів правильного маринаду

  • Ріжте м’ясо крупно. Не важливо, чи знаєте ви який-небудь секретний рецепт маринаду для шашлику з баранини, і які покладіть в нього інгредієнти. Але якщо ви намельчите з м’ясо, в результаті отримаєте жорсткі і абсолютно позбавлені смаку шматки. Правильні «габарити» шматочків при обробленні повинні дорівнювати приблизно дитячому кулачку. Це дозволить волокнам утримати максимум соку при обсмажуванні.
  • Не використовуйте оцет. Незважаючи на те, що шашлик в оцті є класикою вітчизняних пікніків, такий спосіб спочатку прирікає страву на повний провал. Справа в тому, що оцтова кислота геть витягає з волокон сік, тому в результаті ви отримуєте грубу «сітку» нікудишніх волокон.
  • Використовуйте алкоголь, а краще біле вино. До речі, саме його застосовують у класичному рецепті, як маринувати шашлик з баранини, на Кавказі. У горян існують навіть спеціальні сорти білого вина, призначені саме для використання в м’ясних маринадах. З цим компонентом ви отримаєте багатий, вишуканий смак страви з будь-яким м’ясом.
  • Застосовуйте цибулю і не економте на ньому! Цей компонент надає шматочках той самий, справжній смак кавказького шашлику. При маринуванні викладайте м’ясо шарами, пересипаючи їх крупно нарізаними кільцями цибулі.
  • Залиште маринуватися на ніч. Порада стосується всіх сортів м’яса, крім шашлику з курки, якому достатньо постояти 2-3 години при кімнатній температурі. Свинина, яловичина або баранина потребують тривалого маринуванні під гнітом, який дозволить компонентів проникнути глибоко в м’ясні волокна.