Як правильно заварювати чай

Як заготовити і правильно заварювати чай в домашніх умовах. Правила заварювання чаю в домашніх умовах: детально

 

Чай в домашніх умовах можна заварювати за особливими рецептами або готувати з традиційних трав.

Чай в домашніх умовах: чорний або зелений?

Про смаки не сперечаються, тому безглуздо дискутувати на тему, що краще: чорний або зелений чай. Тим більше, що насправді мова йде про одному і тому ж рослині, листя якого зазнали різного ступеня ферментації. Те ж відноситься і до екзотичних білим, червоним, жовтим сортам.

Від ступеня ферментації залежить, яким вийде смак і колір чаю. Зовсім не ферментовані або слабо ферментовані чаї передають в чашці свій природний смак і аромат у практично незмінному вигляді. Це зелені, жовті, білі сорти, в яких ферментація зупинена за допомогою обжарювання листя. Колір напою виходить досить блідим. Чорний (червоний) сорт чаю дає густий, насичений колір і аромат.

При заварюванні чаю в домашніх умовах слід дотримуватися загальне правило: посуд попередньо обдати окропом, тобто добре прогріти стінки заварника. Це потрібно для того, щоб чайні листочки віддали весь свій аромат. Тепер найголовніше: не дати листю перепреть і в той же час забезпечити достатній температурний режим.

Класична пропорція сухого чаю і води – чайна ложечка на кухоль і ще одна ложка додатково – на весь заварочнік. При швидкому і не зовсім правильному заварюванні чай просто заливається окропом і настоюється шість-сім хвилин.

Є інший, більш правильний спосіб:

• залити відміряну кількість чаю окропом наполовину, накрити кришкою, носик чайника прикрити тканої серветкою. Це потрібно для того, щоб зберегти користь і аромат ефірних олій;

• через три хвилини долити окріп, залишивши між поверхнею води і кришкою не менше сантиметра;

• настояти напій: зелений чай – вісім хвилин, чорний – п’ять-шість хвилин.

У Росії прийнято готувати заварку – густий чайний настій, який згодом розбавляється водою. Це зручно, тому що швидко, просто і багато: напоїти можна велика кількість народу. А ось у східних країнах і в Англії чайний настій не розводять водою.

Листя чорного чаю не можна заварювати кілька разів. Максимум, що можна зробити – «одружити» напій, якщо він приготовлений тільки що і гості всі випили. Смак і аромат виходять більш слабкими. А от зелені сорти спокійно переносять п’яти і навіть семиразовое заварювання, кожен раз радуючи новим відтінком смаку.

Випити приготовану з чорного чаю заварку потрібно протягом дня. Переночувавши в заварочнике, напій з корисного перетвориться в небезпечний (східна приказка порівнює його з отрутою змії). А все із-за особливої речовини – гуаніна, який в результаті окислення перетворюється на токсичний гуанідинів.

Якщо на поверхні чаю утворилася плівка, якщо чай явно перестоял (особливо небезпечно заварювати його в термосі і залишати надовго), перегрівся, пити такий напій не можна, можна серйозно отруїтися. Гуанідинів діє на серце і судини, викликає порушення мови, стрибок тиску, вражає печінку, знижує кальцій в крові, провокує розвитку подагри.