Як сушити смородину

Як сушити смородину: секрети і поради. Для приготування яких страв і використовують сушену смородину

Смородина, будь вона чорного, білого або червоного сорту – це смачна і корисна ягода.
Завдяки володінню цілющих властивостей її відносять до лікарських рослин.
Але популярна смородина не тільки своїми корисними якостями, але і яскравим насиченим смаком і ароматом, що зробило ці ягоди і її листя одним з основних продуктів у церемонії традиційного російського чаювання, а також відкрила безліч можливостей для експериментів в кулінарії.

Зазвичай з смородини заготовляють різноманітну консервацію: варення, джеми, желе, компоти. Але з-за термообробки ягоди втрачають практично всі корисні властивості. Так що сушка смородини – це кращий спосіб збереження вітамінів.

Сушена смородина: корисні властивості

Сушені ягоди не поступаються за своїми корисними якостями свіжим. Сушена смородина має протизапальні, бактерицидні, иммуноукрепляющими властивостями. Свіжозаварений чай із сушених ягід і листя смородини п’ють при простудних захворюваннях і при виникненні проблем з органами дихання.

Смородина займає лідируючу позицію серед інших ягід за вмістом корисних речовин. Це і фолієва кислота, вітаміни групи В, С, Р, Е, К, цинк, залізо, марганець, мідь.

Для запобігання хронічних захворювань, сушену смородину вживають при проблемах серцево-судинної системи, роботи нирок, шлунково-кишкового тракту. Завдяки завареним висушених плодах також можна очистити організм від токсинів і шлаків. Також вживання смородини знижує ризик виникнення онкологічних захворювань і хвороби Альцгеймера.