Яєчня по-французьки: з хлібом, сиром, помідорами і в тості

Яєчня по-французьки — нетривіальне страву, де в якості інгредієнтів незмінно присутні яйця, сир і хліб. Дізнаємося, як приготувати оригінальну яєчню у тості, освоїмо класичний рецепт страви французької на сковороді і в мультиварці. Буде смачно!

Омлет — споконвічно французьке блюдо, приготоване лісником імператору Францу Йосифу в 19 столітті з того, що «бог послав»: яєць, борошна і води. Нове страву так сподобалося владиці, що той включив його в меню своїх царських обідів. З тих пір рецептура класичного омлету залишалася практично незмінною: варіювався тільки склад страви: у Провансі його любили готувати з каштанами, в Приморських Альпах — з шинкою, у Савойї — з обсмаженою салом, в Пуату — з грибами.

Головна особливість французької яєчні — відсутність висоти; заморські кухарі готують швидше за основу для начинки, тому омлет у Франції традиційно готується без молока і прямо на сковороді згортається в трубочку. Рецепт французької яєчні, як правило, доповнюється нарізаними кубиками шматочками прісного хліба — тосту, що робить страву ситніше і самобытнее.