Роздільне харчування для схуднення, як побудувати дієту правильно

Основи роздільного харчування для схуднення: як поєднувати продукти. Базові правила роздільного харчування для схуднення

Поява зайвої ваги – проблема, боротьба з якою триває вічно.

Люди виснажують себе різними дієтами, голодуванням, абсолютно забуваючи про те, що справжні причини накопичення надлишкових кілограмів можуть критися в порушеному обміні речовин і неправильному харчуванні. Незаслужено залишається без належної уваги простий, але ефективний метод роздільного харчування для схуднення.

Що таке роздільне харчування для схуднення, в чому його перевага

Роздільне харчування, як спосіб схуднення, з’явився дуже давно. Ще античні лікарі вважали, що на будь-який тип їжі – жирний, білковий або вуглеводний організм виділяє окремий фермент, який сприяє її перетравленню. Коли їжа надходить в організм у змішаному вигляді, наприклад, білки м’яса, вуглеводи хліба зі смальцем олії, ферменти збивають роботу один одного, починаючи розщеплювати їжу одночасно. В кінцевому рахунку В шлунку перетравлюється не вся їжа, що надходить в такому вигляді далі в кишечник і викликає різні неприємні процеси, наприклад, бродіння, газоутворення.

Тому, щоб не допускати перешкоджання роботі ферментів, було запропоновано вживати білкову, вуглеводну і жирну їжу окремо. Причому кожен новий прийом їжі повинен починатися після повного перетравлення попереднього типу продуктів. Недостатньо просто розділяти продукти на типи і споживати їх окремо, слід також знати, як їх можна правильно поєднувати. Дуже часто саме незнання особливостей комбінування продуктів і вбиває інтерес до цього корисного і здорового типом схуднення і очищення організму.

Базові принципи, на яких будується роздільне харчування для схуднення

Основне і найважливіше правило роздільного харчування для схуднення – ніколи не вживати одночасно білки і вуглеводи. Крім нього існує ще кілька принципових заборон:

1. Поєднання різних білкових продуктів. Особливо це правило актуально у випадку з насиченими білками. Наприклад, не варто поєднувати м’ясо та горіхи або яйця, м’ясо і рибу. Ці продукти мають різний склад, хоч і є білковими, тому організму потрібно багато сил і часу, щоб повністю їх переробити. Коли він не встигає впоратися з таким завданням, утворюється зашлакованість, тяжкість, газоутворення.

Також цікаве:  Хлібна дієта

2. Комбінування білків і жирів. Таке поєднання інгредієнтів можна назвати небезпечною. Будь-які жири, будь вони рослинними або вершковими, сповільнюють утворення шлункового соку. А це означає, що процеси перетравлення їжі в шлунку будуть уповільнені на 10% часу.

3. Вживання білків одночасно з кислотами. Мається на увазі, що білкові продукти не можна їсти разом з будь-якими кислими плодами. Щодо цього правила існує безліч розбіжностей. Однак йому є наукове обґрунтування. З переварюванням білків природним способом шлунок цілком добре справляється, шлункового соку вистачає для нормального протікання процесу. Але коли потрапляє всередину кислота ззовні, то процеси травлення також сповільнюються, як і у випадку з жирами. Залишки їжі починають гнити, викликаючи різні неприємні наслідки.

4. Не варто поєднувати з кислотами і вуглеводи. Будь-які кислі продукти і плоди, наприклад, лимони, апельсини, помідори, щавель, яблука, виноград та інші здатні надавати руйнівний вплив на особливий фермент птіалін, необхідний для розщеплення вуглеводів в організмі.

5. Подвійні вуглеводи. Поєднувати вуглеводні продукти такі, як хліб і картопля, горохове пюре, торти і тістечка, наприклад, не слід. І без правил роздільного харчування відомо, що більшість вуглеводів – затяті вороги стрункості та нормального обміну речовин. Поки шлунок буде зайнятий переварюванням одного з них, решта так і залишаться недоторканими і будуть поступово розкладатися самостійно, викликаючи бродіння.

6. Комбінування вуглеводів з цукром. Необхідно обмежити вживання таких продуктів, як торти, запіканки і інша здоба з додаванням варення, джемів, повидла, меду одночасно з крупами, макаронами та картоплею щоб уникнути появи того ж бродіння.

7. Заборонено поєднувати з іншими продуктами молоко. Вважається, що організм не здатний його переробляти, деякі фахівці рекомендують його взагалі не пити дорослим.

Також цікаве:  Суп із селери для схуднення

8. Ще один несочетаемый продукт – диня. При з’їданні дині одночасно з яким-небудь продуктом диня починає розкладатися і може спровокувати розлад шлунка. Окремо вживається в їжу диня лише здатна м’яко очищати ШКТ.

Основні правила роздільного харчування для схуднення

Дотримання основних правил і принципів роздільного харчування призводить до оздоровлення всього організму в цілому і органів травлення, зокрема. Засвоєння їжі відбувається швидше, легше, а головне – повністю, перешкоджаючи утворенню і накопиченню шлаків, а також виведенню вже утвореної зашлакованості. В результаті і вага починає поступово знижуватися і стабілізуватися.

Щоб зробити процес роздільного прийому їжі результативним і безпечним, слід дотримуватися такі правила:

• відмовитися від вечірніх трапез після 8 годин;

• ретельно пережовувати кожен шматочок їжі, тим самим допомагаючи їй надалі краще засвоїтися;

• не забувати про пиття, щодня треба випивати не менше 1,5 л води;

• виключити з раціону різновиди міцного алкоголю, по можливості відмовитися повністю від будь-яких її видів;

• можливе вживання 1 келих білого вина вечорами;

• живити організму вітамінно-мінеральними комплексами;

• мінімізувати вживання солі, замінити цукор медом;

• урізноманітнити денний розпорядок щоденної фізичної активністю, наприклад, пішою ходьбою, катанням на велосипеді, плаванням.

Як правильно поєднувати продукти при роздільному харчуванні для схуднення

1. Будь-які різновиди м’яса допустимо поєднувати лише з овочами. Перевагу слід віддавати зеленим різновидів овочів, а не крохмалистим. Варто також стежити за тим, щоб м’ясо було пісним.

2. Зернові і бобові продукти мають двоїстий характер. Крохмальна їх частина добре засвоюється при поєднанні з жирами, сметаною, олією. Білкову частину можна вживати із зеленню і овочами.

3. Масло вершкове і самі вершки поєднуються з салатами з не крохмалистих овочів і фруктів, зелені, а також хлібом.

Також цікаве:  Рідка дієта

4. Сметану кисломолочний продукт можна використовувати як заправку до овочевих салатів, сиру або поєднувати з іншими подібними продуктами.

5. Масло рослинного походження теж служить ідеальним доповненням до салатів, можна вживати його разом з сиром. Однак слід в цьому випадку уважно стежити за калорійністю, з цим продуктом дуже легко переборщити.

6. Цукор, солодощі, здоба та інші кондитерські вироби дуже погано засвоюються, викликають не тільки неприємні відчуття, але і гастрити, накопичення зайвих кілограмів і інші неприємності, тому бажано їх повністю виключити з раціону.

7. Страви з картоплі, хлібні вироби, крупи є представниками важких вуглеводів і шкідливі для організму. Заборона на ці продукти є основою поділу харчування. Однак бувають і виключення, наприклад, цільно-зерновий хліб можна їсти в будь-яких кількостях.

8. Фрукти з високим вмістом кислотності і томати самі по собі дуже корисні. Їх варто вживати окремо в різний час.

9. Солодкі сухофрукти не поєднуються з іншими видами продуктів. Краще всього їх з’їдати за 20-30 хвилин до початку основної трапези.

10. Зелені і безкрахмальные овочі – унікальні продукти, які поєднуються з будь-якими іншими різновидами, за винятком молока та дині, згаданих раніше.

11. Овочі з вмістом крохмалю не терплять поєднань з цукром.

12. Сир та інші кисломолочні продукти добре поєднувати між собою, з бринзою, можна додавати в сир горіхи, мед.

13. Яйця є важкими білками, які в поєднанні з іншими продуктами організму буде важко перетравлювати. Тому їх варто вживати як окремий продукт, в невеликих кількостях.

14. Горіхи є легко засвоюваними жирами і багаті вітамінами.

Система роздільного харчування дуже корисна для організму, вона не має протипоказань, однак при тривалому застосуванні повністю перебудовує роботу органів травлення.

Загрузка...