Ананас – користь і шкода

Нахабний бразилець ананас: у чому його користь і шкода? Секретні відомості і міфи про ананасі, його користь і шкоду: думка лікаря

Кисло-солодкий тропічний гість – чубатий ананас давно прижився на нашій кухні. Діти люблять чудовий смак, жінки сподіваються схуднути, а чоловіки, яким подобається балувати жінок, дітей і себе коханих із задоволенням їдять ананасові часточки в салатах і тортах.

Лікарі стверджують, що кілька ананасових колечок, з’їдаються щодня, приносять організму величезну користь< /strong>.

Чи це Так? Не перебільшена користь ананаса? Чи Не доведеться заплатити за задоволення занадто високу ціну?

Ананас: як правильно вибрати

Ананас, який справедливо названо фруктом, насправді – просто висока трава, облюбовавшая посушливі місцевості Південної Америки. Сьогодні в Росію бразильський гість може потрапити не тільки з історичної батьківщини, але і з Африки, Гаваїв, В’єтнаму, Філіппін. Шлях неблизький, а тому слід правильно вибирати фрукт при покупці. На що звернути увагу?

Вага. Головна особливість ананаса полягає в його здатності акумулювати в собі велику кількість води. Близько дев’яноста відсотків його структури займає саме вода, в якій розчинені корисні речовини. Саме соковитість робить ананас ананасом, тому один з головних секретів такий. Фрукт має трохи обманювати окомір, бути важче, ніж здається. Якщо плід занадто легкий, на жаль, він висох і не порадує соковитістю.

Колір. Не потрібно думати, що стиглий плід має жовту шкірку, і шукати саме такий ананас серед собратьем. Нічого подібного: під зеленою шкірою може ховатися не менш соковита, кисло-солодка плоть.

Чубчик. А ось на що варто звернути увагу, так це на чубок. Яскраво-зелений, пишний, він буквально кричить про свою стиглості, гарному якості та готовність послужити на благо людського організму. Так що вибирайте ананас нахабного типу: він обов’язково виявиться смачним. І ще один секрет: у стиглого ананаса зелений листок з чубка витягується дуже легко.

Щільність. Вибравши вподобаного нахабу, натисніть на нього. Хороший ананас має трохи продавлюватися під натиском. Утворилась вм’ятина натякає на непогані, але короткострокові смакові перспективи: такий фрукт явно перезрілий, тому купити його можна, але з’їсти доведеться негайно.

Плями. Ні білястих (цвілевих), ні темних, ні коричневих плям на тілі хорошого ананаса бути не повинно. Тільки рівна, гарна, свіжа шишковатая шкірка гарантує гідний смак.

Колір м’якоті. У стиглого ананаса м’якоть насиченого жовтого кольору, у недозревшего – біляста, дуже бліда. Користь ананаса «а-ля бледнолицый» сумнівна.

Аромат фрукта вважається ще однією ознакою, за якою можна здійснювати відбір. Але, чесно кажучи, це дуже суб’єктивний критерій. Відчути ніжний, солодкий аромат в умовах супермаркету складно. І тим не менш краще розуміти: якщо запах дуже нав’язливий, то плід, швидше за все, давно і безповоротно перезріло. Такий ананас користь принесе навряд чи.