Арахісове масло – користь і шкода

Унікальність арахісового масла: користь і шкода. Використання арахісового масла в народній медицині, протипоказання

Властивості арахісу відомі людям давно. Арахісове масло – продукт, який не так давно завоював популярність у народній медицині, має безліч протиріч щодо своєї ефективності. Обумовлені вони особливостями складу, який насичений як безліччю вітамінів і корисних речовин, так і елементами, небажаними до вживання і високою калорійністю.

Тому перед використанням арахісового масла в народному лікуванні, косметології, кулінарії та інших галузях, варто ближче познайомитися з цим продуктом.

Що являє собою арахісове масло і його різновиди

Арахісове масло є дуже насиченим і важливим продуктом, мають рослинне походження. Цей дієтичний продукт за харчовою та енергетичною цінності здатний скласти конкуренцію сиру або м’яса.

Добувають олію з плодів горіха арахісу, який ще називається «земляний горіх», «китайський горіх». З’явившись вперше в Америці ще на початку ХІХ, олія швидко здобуло популярність і поширилося по всьому світу.

Існує три основних різновиди олії з арахісу:

1. Нерафінована олія має коричнево-цегляний відтінок, яскраво виражений смак і запах арахісу і проводиться виключно в країнах Азії.

2. Рафінована олія із дезодорацією і без неї найбільш популярний в Європейських країнах та Америці. Воно має світлий, іноді жовтуватий колір, прозору консистенцію і м’який смак.

3. «Живе» масло – найбільш цінний вид. У нього спостерігається найбільш висока харчова цінність, а воно виготовляється без використання екстракції, застосовується метод холодного віджиму. При виборі масла для лікувальних цілей, віддавати перевагу варто саме «живий» різновиди.

Особливості складу і корисні властивості арахісового масла

Багаті смакові якості і висока харчова цінність арахісового масла пояснюється його насиченим складом, в який входять необхідні організму амінокислоти, легкозасвоювані жири, макро – і мікроелементи, вітаміни, інші речовини, які надають сприятливий вплив на різні внутрішні органи і системи. А саме до складу входять:

Також цікаве:  Айва - корисні властивості і протипоказання

• близько 50-60% Омега 9 – це олеїнова кислота;

• приблизно 15-30% Омега-6;

• не більше 1% Омега 3;

• решта 20% належать насиченим кислот;

• комбінація поліненасичених кислот сприяє поліпшенню функціонування нервової системи, статевої, серця і судин, підвищенню імунітету, стабілізації рівня холестерину і вирівнюванню гормонального дисбалансу;

• у великих кількостях у складі знаходяться вітаміни А і Е, які, виступаючи антиоксидантами, сприятливо впливають на зовнішній вигляд і здоров’я шкіри, зміцнення судин, імунітет, зір, а також здатні знімати запалення і надавати ранозагоювальну дію;

• комплекс вітамінів В, який бере безпосередню участь у процесах кровотворення і обмінних процесах в організмі. Вітаміни групи здатні підтримувати красу і здоров’я шкіри, нігтів, волосся, забезпечувати міцний імунітет, гострий зір, гормональний баланс і стабільну роботу нервової системи;

• високий вміст вітаміну D забезпечує зростання і активне відновлення кісток, попереджає розвиток ендокринних і серцево-судинних захворювань, онкології;

• бетаїн покращує роботу печінки і допомагає білкам краще засвоюватися в організмі;

• висока концентрація поліфенолу резвератропа робить масло ефективним засобом у боротьбі із зайвими кілограмами. Крім того, ця речовина проявляє антиоксидантну та протипухлинну активність, здатне знижувати рівень холестерину, перешкоджати розвитку діабету, стимулювати власну вироблення організмом колагену і покращувати роботу печінки.

Застосування арахісового масла: користь для організму

Масло китайського горіха має таке корисні властивості:

1. Підвищення захисних сил організму і опірності розвитку і сезонних вірусних інфекцій, застуд та онкології.

2. Зниження завищеної кількості цукру і холестерину, посилення еластичності судин і згортання крові, нормалізація нестабільного тиску. Рекомендується включати в раціон олія тим людям, які мають захворювання серцево-судинної системи, діабет.

3. Здатність знімати запалення і швидко загоювати рани знаходить своє відображення при дії на слизові оболонки шлунка і кишечника. Здатне попереджати завдяки таким властивостям арахісове масло захворювання ШКТ.

Також цікаве:  Персики - корисні властивості і протипоказання

4. Подібно гарбузової олії, арахісове здатне викликати жовчогінний ефект. Відбувається стимуляція процесів жовчовиділення, структура печінки починає відновлюватися на клітинному рівні. Жирові клітини перестають накопичуватися в печінці, запальні процеси виявляються рідше, стосується це і жовчного міхура та пов’язаних з ним шляхів. Вживати слід масло для профілактики печінкових хвороб: гепатиту всіх типів, цирозу.

5. Нормалізація функціонування нервової системи. Крім того, регулярне вживання в невеликих кількостях олії сприяє підвищенню розумової діяльності і працездатності. Людям з такими симптомами, як дратівливість, депресія, постійні стреси, апатія, швидка стомлюваність або безсоння масло особливо буде корисно.

6. Нерафінована олія використовується для якнайшвидшого загоєння гнійних, великих і важко які стягуються ран, фурункулів, екзем, вугрів, герпесу і т. п. При зовнішньому використанні чинить бактерицидну і протизапальну дію, сприяє зниженню згортання крові, тому може застосовуватися для зупинки кровотеч і профілактики гематом.

7. Зниження ризику розвитку захворювань очей, таких як катаракта, кон’юнктивіт, глаукома та інших завдяки насиченому вітамінами складу.

Має арахісове масло протипоказання до застосування

Здатне завдати арахісове масло шкоди організму в таких випадках:

• масло арахісу – це один з продуктів, найбільш часто викликає алергію. Людям з індивідуальною непереносимістю його інгредієнтів слід відмовитися від вживання продукту;

• наявність захворювання бронхіальна астма і вживання олії несумісні;

• людям з хворими суглобами і хворобами подагру, артрити, артрозами не варто вживати продукт;

• знижене згортання крові, гемофілія, збільшена кількість тромбоцитів в крові – вірні ознаки звести до мінімуму споживання масла.

Небезпечні якості арахісового масла: шкода для організму

Багатий мінерально-вітамінний склад арахісового масла одночасно зі своєю корисністю є одним з найбільш розбалансованих за нутрієнтів.

Це означає, що такі жирні кислоти, як Омега 3 і Омега 6 по співвідношенню не збалансовані в маслі.

Також цікаве:  Лецитин - корисні властивості і протипоказання

Надлишок Омега 6 може провокувати розвиток різних запалень і поява захворювань серця і судин. При частому вживанні масла земляного горіха в перевищеним дозуваннях розбалансування жирних кислот з’являється і в організмі.