Арахісове масло – користь і шкода

Унікальність арахісового масла: користь і шкода. Використання арахісового масла в народній медицині, протипоказання

Властивості арахісу відомі людям давно. Арахісове масло – продукт, який не так давно завоював популярність у народній медицині, має безліч протиріч щодо своєї ефективності. Обумовлені вони особливостями складу, який насичений як безліччю вітамінів і корисних речовин, так і елементами, небажаними до вживання і високою калорійністю.

Тому перед використанням арахісового масла в народному лікуванні, косметології, кулінарії та інших галузях, варто ближче познайомитися з цим продуктом.

Що являє собою арахісове масло і його різновиди

Арахісове масло є дуже насиченим і важливим продуктом, мають рослинне походження. Цей дієтичний продукт за харчовою та енергетичною цінності здатний скласти конкуренцію сиру або м’яса.

Добувають олію з плодів горіха арахісу, який ще називається «земляний горіх», «китайський горіх». З’явившись вперше в Америці ще на початку ХІХ, олія швидко здобуло популярність і поширилося по всьому світу.

Існує три основних різновиди олії з арахісу:

1. Нерафінована олія має коричнево-цегляний відтінок, яскраво виражений смак і запах арахісу і проводиться виключно в країнах Азії.

2. Рафінована олія із дезодорацією і без неї найбільш популярний в Європейських країнах та Америці. Воно має світлий, іноді жовтуватий колір, прозору консистенцію і м’який смак.

3. «Живе» масло – найбільш цінний вид. У нього спостерігається найбільш висока харчова цінність, а воно виготовляється без використання екстракції, застосовується метод холодного віджиму. При виборі масла для лікувальних цілей, віддавати перевагу варто саме «живий» різновиди.