Лляне насіння – корисні властивості і протипоказання

Цілюще лляне насіння: корисні властивості і протипоказання. Унікальний склад лляного насіння – у чому користь?

Сьогодні, як і багато століть тому, льон використовують як ефективний засіб від багатьох недуг.

Відвари, настої, шрот, олія або цілі насіння льону є цілющою харчовою добавкою, багатою вітамінами та іншими необхідними організму речовинами.

Унікальне поєднання цих речовин і робить насіння льону природними ліками.

Лляне насіння: калорійність, корисні властивості

Калорійність 100 грамів насіння становить 534 ккал.

Основними компонентами, що визначають корисні властивості лляного насіння, є:

• слиз і водорозчинна клітковина;

• лігнани;

• велика концентрація вітамінів групи В;

• Омега-кислоти.

Слиз, що утворюється від насіння льону, є відмінним засобом для захисту органів травлення від шкідливих впливів. Вона покриває внутрішні стінки шлунка і кишечника, що захищає їх від пошкоджень. Під впливом лляної слизу, заліковуються ранки та виразки, запалення проходять ШКТ. Також слиз виступає потужним бар’єром для надходження в кров шкідливих речовин, які потрапляють в організм з їжею (наприклад, холестерин).

Лігнани – це фенольні сполуки або рослинні гормони. Основною їх функцією є очищення судин і крові. Такий вплив компонента запобігає від появи склеротичних бляшок, накопичення яких призводить до захворювань серця та інсультів. Вченими доведено, що системне споживання насіння льону здатне запобігти виникненню онкологічних захворювань органів травлення, молочної залози і простати.

Вітаміни групи B, присутні в насінні активно беруть участь у вуглеводному обміні. З їх допомогою повноцінно засвоюються цукру. Також ці вітаміни позитивно впливають на нервову систему, нормалізують сон і зміцнюють пам’ять.

Відсоток вмісту жирних кислот Омега-3, Омега-6 і Омега-9 настільки високий, що перевершує їх вміст у м’ясі, рибі та сої. Ці кислоти є антиоксидантами. Вони не дозволяють надміру загущаться крові, запобігають запалення опорно-рухового апарату, перешкоджають накопиченню шкідливого холестерину, забезпечують еластичність судин, регулюють обмін речовин і гормональні процеси.