Таволга – користь і шкода

Корисні властивості таволги, і кому вона протипоказана? В яких випадках виявляються корисні властивості таволги, і як її застосовувати

Таволга широко застосовується в народній медицині.

Здавна її називали сорокоприточником, так як вважалося, що квітка здатна зцілити сорок хвороб.

В медицині використовують всі його частини: корінь, суцвіття, кору стебел, молоді пагони.

Таволга: загальна інформація та корисні властивості

Таволга – це багаторічна рослина з родини Розових, інша назва гадючник. Ареал її проживання знаходиться у зоні помірного клімату, росте вона в Європі, частково в Середній Азії. Віддає перевагу вологий клімат, тому знайти її можна частіше в болотистих місцях, біля річок і озер.

Це квітка, що цвіте білими соцветьями, виливають яскраво виражений приємний аромат, завдяки якому її додають в пиво, компоти. Корінь, листя, суцвіття можна вживати в їжу, в супи і салати, запашний чай заварювати, варити з них варення. З-за великого вмісту крохмалю їжа з гадючника є досить ситної. З-за цього її використовують в якості гарної кормової бази для тварин.

У промисловості рослину використовують для вичинки шкіри, а також для отримання фарб, в основному чорних і жовтих кольорів.

Цілющі і корисні властивості таволги відомі здавна використовують як сухі, так і свіжі рослини. У складі є вітаміни А і С, ванілін, крохмаль, каротин, саліцилова і аскорбінова кислоти, дубильні речовини. Але використовувати його потрібно обережно, тому що існують певні протипоказання до застосування таволги.