Авокадо – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Авокадо: калорійність плодів, користь і шкода прекрасної рослини. Корисні речовини з авокадо і його потенційна шкода

Авокадо – найцінніше плодову рослину, які люди окультурили ще 5 тисяч років тому.

Археологи знайшли наскальні малюнки в печерах, на яких були зображені плоди авокадо.

Дані малюнки зробили древні люди, які жили в десятому столітті до нашої ери.

Біологами дана культура характеризується як персея американська, а ацтеки її називали «лісове масло».

У перекладі з англійської мови «авокадо» звучить як «алігаторова шкіра». Назва авокадо з’явилося з-за незвичайного виду плоду, покритого темно-зеленою шкіркою з горбиками, який зовні схожий з шкірою алігатора.

Авокадо: склад, як застосовують

Авокадо буває різної форми – овальна, куляста або грушоподібна. Плід має довжину, що доходить до 20 см і вага від 200 г до 1,75 кг Зовні він темно-зеленого кольору, м’якоть ж, як правило, жовто-зеленого (у рідкісних випадках зеленого) кольору, досить маслянистий. Всередині плоду є велике насіння з діаметром від 3 см, вживати яке не можна ні в якому разі, так як вона містить безліч шкідливих речовин і може призвести до виникнення алергії, так і до розладу шлунково-кишкового тракту.

Як і більшість інших фруктів і овочів, авокадо можна знайти в супермаркетах і магазинах практично круглий рік.

100 г плода містять близько 250 калорій. Авокадо концентрує в собі безліч поживних речовин, при цьому шкідливі жири і цукор в ньому повністю відсутні, що дозволяє вживати його в період дієти. У складі авокадо також є олеїнова кислота, яка допомагає позбутися від холестерину в крові, а також проводить профілактику від можливості його появи.

Авокадо містить такі мінерали:

  • натрій;
  • фосфор;
  • кальцій;
  • марганець;
  • магній та інше.

Також плід містить такі вітаміни A, B, C, D, E, PP, що робить плід неймовірно корисним. Наприклад, вітаміну E, який відповідає за захист клітин від передчасного старіння і наповнення його киснем, авокадо міститься величезна кількість, з яким можуть порівнятися небагато. Крім цього, плід містить біоактивні речовини, що сприяють природному омолодженню організму.

М’якоть стиглого авокадо застосовують для приготування різноманітних холодних страв, таких як салати, закуски і бутерброди. Щоб уникнути окислення і псування вигляду і смаку плоду, багато домогосподарки бризкають на нього лимонний сік. Найбільш відомим і популярним блюдом з авокадо є гуакомоле. Ця закуска була придумана в Мексиці, і основним інгредієнтом у вигляді пюре в ній є авокадо.

Також даний плід популярний серед вегетаріанців, його використовують як начинку для суші і як альтернативний варіант м’яса і яєць.