Біла смородина – корисні властивості і протипоказання

Біла смородина: її корисні властивості і протипоказання до застосування білої смородини. Відмінності білої смородини, калорйность

На сьогоднішній день складно побачити дачна ділянка, на якому б не росли кущі смородини різних видів. Звичайно, найпоширенішим видом цієї ягоди є смородина чорна, але досить часто зустрічається червона смородина та її підвид, біла. Про неї і піде мова далі. Ягоди білої смородини щільні, невеликі, залишаються на гілках до пізньої осені і не втрачають своїх смакових якостей і корисних властивостей після заморозків. Це дуже невибагливий чагарник. Біла смородина легко виживає і рясно плодоносить як в посушливе літо, так і дощове.

Біла смородина: калорійність, корисні властивості

Звичайно, біла смородина не настільки популярна, як чорна. Але вміст в ній корисних речовин нітрохи не менше, ніж в інших видах цієї ягоди. Вона так само багата цукрами, органічними кислотами, різними вітамінами і мікроелементами. Корисна вона і для тих, хто вирішив схуднути, калорійність білої смородини всього лише 42 ккал на 100 гр.

Біла смородина – корисні властивості пектину

Біла смородина містить велику кількість пектину, який має желюючий властивості. Пектин є природним санітаром людського організму. Крім цього пектин сприяє очищенню організму людини від солей важких металів і різних токсинів. Це відбувається наступним чином: при попаданні в організм, токсини і солі важких металів з пектином з’єднуються і стають нерозчинні. В такому вигляді вони виводяться з організму природним шляхом ніяким чином не впливаючи на слизові оболонки.

Пектин так само:

– сприяє стабілізації окислювально-відновних процесів в організмі,

– відновлює роботу шлунково-кишкового тракту,

– сприяє зниженню рівня холестерину в крові,

– вбирає в себе шкідливі речовини,

– має легку протизапальну дію,

– сприяє створенню сприятливого середовища для розмноження корисних бактерій в кишечнику.

Вітамінний склад білої смородини.

Біла смородина містить наступні вітаміни: вітаміни групи В (В1, В2, В6, В9), вітаміни С, Р, Е, А. Хоча вміст аскорбінової кислоти в складі білої смородини всього 42 мкг в 100г, що майже в 5 разів менше, ніж у чорній смородині.

– Вітамін С: відновлює стабільну роботу нервової системи, бере участь у кровотворенні, сприяє засвоєнню заліза в організмі, стимулює роботу ендокринної системи. Крім цього, вітамін С покращує стан всієї кровоносної системи людини. Він підвищує еластичність судин, зменшуючи ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи. Крім того, аскорбінова кислота є антиоксидантом і сприяє виведенню вільних радикалів. Вітамін С у народі називається вітаміном молодості з-за свого позитивного впливу на хрящову тканину, відновлення колагену в організмі.

– Вітамін А: покращує клітинний обмін, відновлює природний рівень імунітету, загострюють зір, а так само, має протипухлинну дію. Але, варто пам’ятати, що вітамін А – це жиророзчинний вітамін, а абсолютно нежирна біла смородина корисні властивості вітаміну А зводить на немає. Для засвоєння вітаміну А, смородину треба вживати з якими-небудь жирами. Він корисний і людям, що знаходяться в контакті з завзятими курцями – ретинол знижує вплив тютюнового диму на організм. Так само, завдяки ретинолу сповільнюються процеси старіння, формується кісткова система, поліпшується жировий обмін. Людині потрібно близько 15 тис МО ретинолу в добу, а в білій смородині його лише 0,5 мкг на 100гр.

– Вітамін Р: працює найкращим чином в сукупності з аскорбіновою кислотою, покращуючи проникливість судин, роблячи їх більш еластичними. Рутин відноситься до групи флаваноїдів. Флаваноїди сприяють нормалізації артеріального тиску, покращують роботу серцево-судинної системи, знижують внутрішньоочний тиск, покращують виділення жовчі і вироблення сечі, сприяють омолодженню організму.

Крім цього, біла смородина містить магній, калій, фосфор, кальцій, натрій і залізо.

Біла смородина корисні властивості при різних захворюваннях

Завдяки речовинам, що входять до складу білої смородини, її рекомендується вживати при захворюваннях серцево-судинної системи для зміцнення стінок судин, при систематичній втоми і занепаді сил, проблеми з кров’ю. Так само, це одна з небагатьох ягід, які можуть без побоювання вживати алергіки.

Складно описати всі корисні властивості білої смородини, їх надто багато.

Білу смородину рекомендується їсти при холестеринових бляшках в судинах і просто при підвищеному холестерин в крові завдяки рутину та аскорбінової кислоти, в парі працює значно активніше. Міститься в смородині пектин так само, наче губка, вбирає в себе холестерин і виводить його з організму.

При серцево-судинних захворюваннях, крім зміцнення судин і поліпшення їх еластичності, мінеральні речовини, що містяться в її складі зміцнюють серцевий м’яз.

Біла смородина корисна при кишкових інфекціях – органічні кислоти, що містяться в її складі, знищують деякі бактерії і віруси.

Серед усіх інших корисних властивостей білої смородини – загальнозміцнюючу дію на організм і підвищення імунітету. Столова ложка цих ягід в день здатна значно покращити імунітет.

Не можна обійти увагою зміст у білій смородині вітамінів групи В. При депресіях, при неврозах, при проблемах з пам’яттю рекомендується приймати в їжу її ягоди. В цьому випадку психіка людини стає більш стійкою і людині легше переносити емоційні навантаження.

Так само, біла смородина благотворно впливає на чоловічу потенцію.

При простудних захворюваннях і захворюваннях ЛОР-органів, таких як бронхіти, тонзиліти, ангіни, відвар листя білої смородини знижує температуру, відхаркувальну дію, підвищує місцевий імунітет, має бактерицидні та противірусні властивості. Але варто пам’ятати, противірусні властивості білої смородини в рази нижче в порівнянні з чорної.

Біла смородина необхідна для людей, які страждають нестачею вітаміну Е. Вона покращує репродуктивні функції і перешкоджає старінню шкіри.

Біла смородина корисні властивості для дітей, годуючих мам

Головним корисним властивістю білої смородини для дітей і годуючих мам є низька ймовірність алергії. Саме з-за білого кольору ягід, її можна споживати дітям з харчовою алергією, з алергією на продукти червоного кольору, так само обережно можуть додавати в свій раціон мами-годувальниці.

Біла смородина може вводитися в дитячий прикорм з 5-6 місяців однією з перших ягід у зв’язку з її легкою засвоюваністю. Протипоказань до вживання білої смородини у дітей немає, крім харчової та індивідуальної непереносимості. Кращі заготовки з цієї ягоди для дітей – це компоти, желе, морси і киселі.

Користь білої смородини для дітей полягає так само в благотворному впливі на зір, що, безсумнівно, важливо в умовах сучасного світу.

У годуючих матерів вживання в їжу білої смородини знижує ризик гіповітамінозу і залізодефіцитної анемії.

Біла смородина: протипоказання

Біла смородина має безліч корисних властивостей, вона вкрай рідко викликає алергію, але у неї, як і будь-якого іншого продукту, є певні протипоказання.

Білу смородину не можна вживати при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастриту з підвищеною кислотністю, виразок шлунка і дванадцятипалої кишки, з-за високого вмісту різних кислот та аскорбінової кислоти вона може спровокувати загострення даних захворювань.