Чай пуер – користь і шкода

Загадковий пуер: він корисний або шкідливий? Факти про користь і шкоду пуеру для організму, правильна процедура його заварювання

Ще півстоліття тому мало хто чув про пуэре за межами Китаю. А зараз у світі склався справжній культ цього чаю. Йому приписують неймовірні якості, навіть здатність змінювати свідомість. Тому важливо розібратися, чи так корисний і безпечний запашний напій?

Для знавців пуер подібний до благородної провину: з кожним роком його смак змінюється і стає все краще. Це відбувається за особливою технологією обробки сировини, завдяки якій процеси ферментації чайного листя не припиняються десятиліття. При правильному зберіганні і заварюванні настій пуеру шкоди не несе, стаючи смачним ліками від багатьох хвороб.

У китайській традиції пуер називають чаєм-настроєм. Він служить каталізатором відкладених відчуттів: чи буде ефект, що бадьорить або напій подарує спокійний сон залежить тільки від ваших очікувань. З’ясувати, чи перебільшені користь і шкоду чаю пуер, допоможе інформація про його склад.