Кульбаба – корисні властивості і протипоказання

Кульбаба: корисні властивості і протипоказання. Корисні речовини листків і кореня кульбаби та їх властивості

Цвітуть кульбаби навесні можна зустріти і на узбіччях міських, і сільських луках, і на газонах біля будь-якої будівлі.

Хоч це рослина і вважається бур’яном, у народній медицині вона використовується як ефективні ліки від багатьох хвороб.

Квітки, листя і, навіть, коріння – всі ці частини кульбаби корисні по-своєму.

Кульбаба: хімічний склад і корисні властивості

Завдяки широкому розмаїттю біологічно активних речовин у складі кульбаба застосовують при недугах майже всіх систем і органів людського організму.

Молочний сік кульбаби містить до 3% глікозидів під назвою тараксацин і тараксацерин. Ці речовини дуже необхідні для здоров’я суглобів, так як вони беруть участь у розмноженні хондроцитів – основи хрящових тканин.

Терпенові сполуки з кульбаби є важливими для судинної системи. Вони синтезують правильний холестерин, який очищає судини від поганого холестерину. Таким чином, застосування кульбаби знижує ймовірність появи бляшок в кровоносній системі.

Стерини (бета-стерин і сигма-стерин), знаходяться у великій кількості в одуванчиках, запускають природне очищення організму. Вони здатні зв’язувати жиророзчинні шлаки в крові і виводити їх.

Сапоніни з соку кульбаби також очищають кров від поганого холестерину, яким харчуються ракові клітини. Таким чином, кульбаба є потужним протираковим засобом.

Цінні полісахариди, що містяться в кульбабі, також працюють на очищення організму. Вони активізують циркуляцію печінка-кишечник, виводить шлаки і шкідливий холестерин, який печінка отфильтровала з крові.

Каротиноїди (лютеїн і ін), з яких синтезується антиоксидант вітамін А, також присутні в складі всіх частин кульбаби. Ця складова допомагає боротися із захворюваннями верхніх дихальних шляхів, а також підтримує зір і позитивно впливає на стан шкіри.

Аспарагін – речовина, необхідне для роботи центральної нервової системи. Він забезпечує нормальні темпи її роботи, запобігаючи гальмування і надмірні порушення. Кульбаба є джерелом аспарагіну для вегетаріанців, так як зазвичай люди отримують це речовина з продуктів тваринного походження.

Кульбаба багатий вітамінами А, З, D і Є. Процентне співвідношення цього вітамінного коктейлю разом з іншими активними речовинами рослини робить його бактерицидну, протизапальну і зміцнює імунітет.