Чорний чай – корисні властивості і протипоказання

Чорний чай: користь і шкода від улюбленого напою мільярдів землян. Справжній чорний чай: коли він несе користь, а коли – шкоду

Чай… Без цього ароматного напою неможливо уявити своє життя. Він настільки легко п’ється, що багато хто використовує його замість води. Калорійність чорного чаю становить 0-1 калорія на 100 грам (в залежності від фортеці заварки).

Але дія звичного чорного чаю на організм не так нейтрально, як думають багато хто. Він може, як зцілити, так і зашкодити людському здоров’ю.

Чорний чай – це напій, який дістають у процесі обробки листа чайного дерева.

Якщо якість чаю висока, то напій виходить насиченого кольору з унікальним ароматом. Неможливо відірватися від чашки. Але пити чай безконтрольно не можна, потрібно пам’ятати про його шкоду і користь.

Чорний чай: як правильно готувати

Щоб чорний чай приносив тільки користь, а не шкоду для організму, слід знати, як правильно його заварювати. Цей процес дуже простий і починається він з кип’ятіння води. Це дуже важливий момент. Для цього потрібно взяти чайник, у якого горлечко не рівне, а зігнуте. Можна кілька разів кип’ятити воду або доливати її. Для приготування смачного чаю, користь якого буде величезною, необхідно використовувати свіжу воду з температурою 95 градусів.

Обов’язковою процедурою є зігрівання заварника. Це потрібно для рівномірного нагрівання заварки. Існує два способи зігрівання чайника:

1. Опустити порожній чайник в гарячу воду на пару хвилин.

2. Залити окріп в заварочнік.

Після прогрівання чайника в нього можна засипати заварку у співвідношенні 1 чайна ложка на 200 мл води. Чайник слід покрутити, що б розподілити чаїнки рівномірно по дну. Після цього можна заливати в чайник окріп. Заварювання вважається закінченим через 5 хвилин. Після закінчення цього часу чай можна розливати по чашках і приступати до чаювання.