Як правильно проростити пшеницю в домашніх умовах

Як проростити пшеницю в домашніх умовах безпечно і швидко. Правила відбору сировини і технологія пророщування пшениці будинку

Перехід на правильне харчування – тенденція останніх років.

Втомлене від хвороб і стресів людство нарешті звернуло увагу на власне здоров’я й зайнялося пророщуванням пшениці!

Це ідеальний продукт для підвищення енергетики, лікування багатьох хвороб і профілактики різних захворювань.

Та й просто дуже смачна штука, якщо знати, як проростити пшеницю в домашніх умовах правильно.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах: добір сировини

Не будь пшеницю можна змусити прорости в нетипових умовах. Ідеальний варіант – це якщо вдасться придбати спеціально сировину з відповідною маркуванням. Сьогодні багато компаній, що займаються поставками продуктів для здорового харчування в спеціалізовані торговельні точки, розфасовують і пшеничні зерна для продажу. Однак купувати саме їх не обов’язково. Якщо є можливість купувати фермерське сировину, потрібно нею користуватися.

Головне – бути впевненим, що пшеницю не обробляли ніякої хімічною гидотою і що вам не підсунули харчової сміття. На жаль, на око визначити якість зерна (тим більше городянину, який «живу» пшеницю і в очі не бачив) просто неможливо. Тому звертати увагу доведеться хоча б на зовнішній вигляд сировини.

Що повинно насторожити:

• зерна різних розмірів;

• багато дрібних, нерозвинених зерен;

• зерна переламані, механічно пошкоджені;

• сировина дивно виглядає: зернятка зморшкуваті, потріскані, покриті цвілевим нальотом.

Все це говорить про низьку якість сировини. Купувати таку пшеницю не можна. Здорові, корисні, високоякісні зерна – однакові за розміром, великі, сухі, приємного жовтого кольору. У них опуклі боки, на яких не видно ні сухого нальоту, ні цвілі.

Не факт, що і такі зернятка проростуть. На вигляд пшениці може бути красивою і здоровою, але замість проростання почне при набуханні пліснявіти. Це означає, що зерна пересушені, вживати їх в їжу ні в якому разі не можна.

Зверніть увагу, що пшениця різних сортів може вести себе при пророщуванні по-різному. Якась набухне і проросте швидше, якийсь потрібно більше часу. Може знадобитися більше або менше води, більш низька або висока температура. Все це варіанти норми. Однак, коли мова йде про пророщуванні пшениці в домашніх умовах, загальне правило безпечного вживання таке: краще недотримати зерна у воді, ніж перетримати їх.