Як правильно проростити пшеницю в домашніх умовах

Як проростити пшеницю в домашніх умовах безпечно і швидко. Правила відбору сировини і технологія пророщування пшениці будинку

Перехід на правильне харчування – тенденція останніх років.

Втомлене від хвороб і стресів людство нарешті звернуло увагу на власне здоров’я й зайнялося пророщуванням пшениці!

Це ідеальний продукт для підвищення енергетики, лікування багатьох хвороб і профілактики різних захворювань.

Та й просто дуже смачна штука, якщо знати, як проростити пшеницю в домашніх умовах правильно.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах: добір сировини

Не будь пшеницю можна змусити прорости в нетипових умовах. Ідеальний варіант – це якщо вдасться придбати спеціально сировину з відповідною маркуванням. Сьогодні багато компаній, що займаються поставками продуктів для здорового харчування в спеціалізовані торговельні точки, розфасовують і пшеничні зерна для продажу. Однак купувати саме їх не обов’язково. Якщо є можливість купувати фермерське сировину, потрібно нею користуватися.

Головне – бути впевненим, що пшеницю не обробляли ніякої хімічною гидотою і що вам не підсунули харчової сміття. На жаль, на око визначити якість зерна (тим більше городянину, який «живу» пшеницю і в очі не бачив) просто неможливо. Тому звертати увагу доведеться хоча б на зовнішній вигляд сировини.

Що повинно насторожити:

• зерна різних розмірів;

• багато дрібних, нерозвинених зерен;

• зерна переламані, механічно пошкоджені;

• сировина дивно виглядає: зернятка зморшкуваті, потріскані, покриті цвілевим нальотом.

Все це говорить про низьку якість сировини. Купувати таку пшеницю не можна. Здорові, корисні, високоякісні зерна – однакові за розміром, великі, сухі, приємного жовтого кольору. У них опуклі боки, на яких не видно ні сухого нальоту, ні цвілі.

Не факт, що і такі зернятка проростуть. На вигляд пшениці може бути красивою і здоровою, але замість проростання почне при набуханні пліснявіти. Це означає, що зерна пересушені, вживати їх в їжу ні в якому разі не можна.

Зверніть увагу, що пшениця різних сортів може вести себе при пророщуванні по-різному. Якась набухне і проросте швидше, якийсь потрібно більше часу. Може знадобитися більше або менше води, більш низька або висока температура. Все це варіанти норми. Однак, коли мова йде про пророщуванні пшениці в домашніх умовах, загальне правило безпечного вживання таке: краще недотримати зерна у воді, ніж перетримати їх.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах: необхідний посуд

Для пророщування пшениці в домашніх умовах буде потрібно невеликий набір посуду, який напевно знайдеться на будь-якій кухні;

• сито;

• друшляк;

• тара для пророщування: скляна банка, пластиковий контейнер або широке глибоке блюдо.

Потрібні також марля і чиста вода, яку потрібно обов’язково як мінімум два рази поміняти. Марля необхідна, щоб зерна не пересихали і залишалися зволоженими протягом усього циклу пророщування. Якщо є можливість промивати зерно регулярно, то прикривати марлею його не потрібно.

Від використання металевого посуду доведеться відмовитися: в ній зерно окислюється, якість продукту втрачається. Якщо ви плануєте серйозно зайнятися здоровим харчуванням, ідеальний варіант – звичайний, досить об’ємний пластиковий харчової контейнер з отвором для повітря в кришці. Його зручно мити, у разі необережного поводження неможливо розбити, а зернышкам в такому посуді буде тепло і затишно.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах: правила замочування

Основне правило замочування зерна: не заливати його водою, але забезпечувати постійну вологе середовище. Температура навколишнього середовища при цьому не повинна бути занадто високою, оптимально – градусів двадцять.

На пророщування зерен зазвичай йде 1-1,5 доби. За цей час їх обов’язково слід промивати через кожні вісім годин.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах:

• зерна залити водою й промити, видаливши сміття і спливли зернятка, непридатні для пророщування;

• викласти в сито і промити ще раз;

• відкинути чиста сировина в посуд для пророщування тонким шаром;

• залити питної або очищеною водою, прибрати в спокійне темне місце і залишити для набухання;

• через вісім годин викласти в сито і промити знову;

• викласти в посуд, накрити кришкою і отвором або марлею, складеною в чотири-п’ять шарів. Марля повинна бути вологою (намочити, злегка віджати). Зверніть увагу: в посуді не повинна стояти вода;

• залишити для пророщування ще на вісім годин, але так, щоб на пшеницю не падали прямі промені сонця.

Через 18-20 годин з’являться перші білі паростки. Зерна, не прикриті марлею, будуть покриватися слизом, яку обов’язково слід змивати, викладаючи пшеницю в сито. До закінчення пророщування зерно слід зберігати в зволоженому стані.

Промиваючи проросле сировину, зверніть увагу на свіжий, ароматний запах, який повинен виходити від проростків. Вживати їх у їжу потрібно тоді, коли розмір росточков досягне двох-трьох міліметрів, а початковий об’єм сировини збільшиться в два рази.

Як проростити пшеницю в домашніх умовах: помилки початківців

Якщо ви тільки починаєте освоювати технологію пророщування пшениці в домашніх умовах, можуть бути помилки і неточності. Пророщування може не вийти в наступних випадках:

• зерна залиті занадто великою кількістю води. Для пророщування потрібна вологе середовище, а не водяне озерце, в якому пшениця буде просто лопатися від набухання, а не проростати. Тому всю зайву вологу після промивання слід злити;

• зерно висохло, ледве встигнувши проклюнуться. Проблема зворотна: не була створена вологе середовище. На перших порах зручно користуватися марлевою «шубкою»: просочіть її достатньою кількістю води і перевіряйте на сухість кожні кілька годин. Якщо марлевий шар почав підсихати, додайте в нього води;

• пшениця викладена занадто товстим шаром, у результаті чого нижні зерна задихаються, перегріваючись;

• пшениця перестояла, переросла. Вживати її в їжу не можна.

Дуже важливо вчасно промивати сировину. «Купати» зернятка потрібно як мінімум двічі в період пророщування. Щоб гарантовано проростити пшеницю в домашніх умовах, дуже зручно використовувати такий цикл:

1. ранок – замочування;

2. вечір – промивання;

3. ранок – промивання;

4. день – вживання в їжу.

Гарна, здорова пшениця проростає усіма зернятками одночасно приклад за добу. Як тільки паростки досягли потрібного розміру, продукт потрібно негайно вжити в їжу. Якщо зерна потемніли, а білі паростки стали довше трьох міліметрів, від вживання пшениці потрібно відмовитися: вона перестояла.

Що робити, якщо паростки не з’явилися протягом двох діб? На жаль, таке сировину слід викинути: якість зерна негідне. Саме тому дуже важливо знайти хорошого постачальника, щоб не витрачати гроші на поганий продукт.

Важливо не тільки знати, як проростити пшеницю в домашніх умовах, але і як правильно зберігати готовий продукт. Проростки потрібно промити холодною проточною або питною водою, помістити в харчової контейнер, щільно закрити кришкою і прибрати на нижню полицю холодильника. Зберігати готові проростки довше двох діб не можна. Дістаючи порцію, не забувайте промивати чистою питною водою.