Цикорій – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Користь, шкода і калорійність цикорію: вершки і корінці. Секрети загадкового продукту, цикорій корисний або шкідливий?

Цикорій називають замінником кави, і навіть чаю.

Його чарівні властивості відомі з давніх часів, а аромат і смак спокушають не одне покоління гурманів.

Види рослини. Склад цикорію, корисні властивості і калорійність

Як рослина, цикорій відноситься до сімейства айстрових. Його листя додають у салати і овочеві борщі.

А в якості напою він вживається у звичайній та дієтичної кухні. Деякі виробники включають до складу коріння цикорію при обсмажування кавових зерен. Така добавка надає кавового продукту пікантний бархатистий смак.

Вперше з цикорієм познайомилися в Середземномор’ї. Звідти на торговельних суднах його вивозили в Євразію, Африку, Америку. Поки не відкрили чудовий квітка на власних континентах. Адже цикорій, корисні властивості якого давно доведені, має чудовий склад і особливі речовини в ньому. У радянський період напій з’явився і в Росії.

Якщо розглядати загальну класифікацію цикорію, то можна ознайомитися з інформацією, де сказано, що цикорій буває двох видів: салатний і звичайний. І той, і інший збирають в диких умовах, а також вирощують на спеціальних угіддях.

Але більшість людей цікавлять зовсім інші види цикорію. А саме ті, які можна вживати, як напої. Розглянемо їх ближче:

Рідкий концентрат. Такий продукт можна здобути тільки шляхом випаровування речовин з коренів рослини. Він вважається первостатейным і самим натуральним варіантом цикорію. На пачці з продуктом так і написано «екстракт цикорію натуральний»;

Розчинне сировину. Спочатку його все так само випарюють, потім сушать до порошкоподібного стану. Коли при виготовленні порошку використовують високотехнологічні і щадні методи, всі його корисні властивості зберігаються;

Обсмажений і мелений продукт. При такому виготовленні проводиться обжарювання і помел кореня цикорію. Це найнижчий за якістю варіант продукту. Але і в ньому містяться корисні інгредієнти, тільки в більш низькій концентрації.

Зазвичай, калорійність цикорію розраховується у співвідношенні змісту калорій в 100 грамах продукту. Для розчинного напою характерно співвідношення: 11 ккал на 100 грам. Екстракт має більш високу енергетичну цінність.

Склад рослини вкрай цікавий, як з наукової, так і з життєвої точки зору. Оброблений корінь майже не містить жирів. Білків у його складі приблизно 0,1 грам. А вуглеводів 2,8 грама. Таким чином, цикорій, користь для здоров’я якого очевидна, стає не просто корисним, але і дієтичним продуктом.

Його вітамінний склад також примітний. Цикорій містить вітаміни груп. В, С і Е. Що, апріорі, зводить його в ранг тонізуючих напоїв. Пектини і мінерали в його особистій таблиці роблять цикорій дуже цілющим. А унікальний інулін дозволяє діабетикам всього світу насолоджуватися прекрасним напоєм в будь-який час.