Домашні котлети з фаршу і гречаної крупи. Простий і швидкий рецепт для смачної вечері

Слово «котлета» походить від французького слова cоtelette, що означає «світло-зелений», або cote -ребро. І зрозуміло, що в російську кухню «котлети» прийшли з європейською. Спочатку котлетами називалося страву, де просто смажився шматок м’яса на реберної кісточці. І до сучасних кулінарних виробів з фаршу, слово «котлета» не мало ніякого відношення.

І тільки в кінці XIX століття в російських куховарських книгах стало з’являтися поняття «рубана котлета», тобто до того часу вже почали готувати котлети з фаршу. А м’ясо на кості стали називати «відбивна котлета на кісточці».

myaso_na_kostochke

Поступово назва «котлета» перейшло і на інші страви, де м’ясо подрібнювали. Стали готувати рибні котлети курячі котлети. Хоча м’ясо подрібнюється не завжди. Так у відомій всім «котлеті по-киевски» для приготування використовується не рубаний фарш, а куряче філе.

Готуються котлети не тільки з м’яса і риби. Дуже популярні котлети з овочів — капусти, картоплі, моркви; з круп, грибів. Їх можна обсмажувати на олії, жиру, запікати в духовці або готувати на пару — парові котлети.

Сьогодні я хочу запропонувати Вам цікавий і смачний варіант приготування котлет з фаршу і гречки. Буває, що приготуєш гречки більше, ніж треба. І лежить вона бідна в холодильнику, викинути шкода, а є її вже ніхто не хоче.

Тоді і приходить на допомогу рецепт домашніх котлет з фаршу і гречки. Котлети виходять ніжними та смачними. А якщо не скажеш, що всередині котлети гречка — ніхто навіть не здогадається, подумають, що це м’ясні котлети.

Готується така страва недовго, особливо якщо є вже готовий фарш. Якщо є можливість поєднати в фарші два види м’яса, то котлети від цього буде тільки смачніше. Але якщо м’ясо тільки одного сорту, то теж не біда, адже у нас є гречка, і ми ще додамо кілька секретних інгредієнтів для додання смаку. І так, приступимо.