Як зварити смачний і світлий бульйон

Бульйон — всім відомо це слово. Але як правильно його зварити? За вмінням приготувати його ароматним, прозорим і насиченим — можна оцінювати майстерність кухаря.

Якщо ми хочемо зварити будь-суп, насамперед ми варимо бульйон — це основа основ домашньої кулінарії. А потім вже додаємо в нього овочі, крупи. Але його також можна використовувати у приготуванні різноманітних соусів, каш, рагу та багатьох інших страв.

bulon

Щоб зварити смачний бульйон необхідно для початку правильно вибрати м’ясо.

Для курячого — краще брати молоду курку, яка не піддавалася заморожуванню. З такої курки він вийде прозорим і насиченим. Зі старої курки або курчати зварити його смачним не вийде. Для варіння підходять практично всі частини тушки. Єдиної думки про те, з якої частини варити смачніше, не існує.

Для наваристого м’ясного бульйону краще використовувати свіжу або охолоджену задню частину, грудинку або лопатку, бажано м’ясо молодих бичків. Воно більш ніжне, соковите і нежирне. Крім того, вона набагато швидше готується. Для борщу, щів з квашеної капусти і супу харчо можна використовувати м’ясо пожирніше.

Бульйон з телятини виходить ніжним і приємним на смак, але недостатньо прозорим. Якщо варити на його основі супи, які заправляються томатною пастою або різними заправками, то суп вийде смачним.

Також добре використовувати для приготування баранину. На їх основі готуються багато супи східної кухні. Існує думка, що баранина має якийсь «специфічний запах, може і має, з думкою важко посперечатися. Але не посперечаєшся з тим фактом, що бульйон незмінно виходить смачним, насиченим і дуже корисним. До того ж у східній кухні завжди використовуються спеції.