Каші з гарбуза з пшоном і рисом – смачні рецепти

Класичне блюдо російської кулінарії по праву має бути на нашому столі. Яскрава гарбуз смачна і красива. Будь-яка крупа з нею стає казковим гарніром, а природна солодкість додає привабливості для дитячого столу. Важливо лише правильно її приготувати. Як це зробити? Розповімо в деталях і запропонуємо прості рецепти приготування каші з гарбуза з популярними крупами — рисом та пшоном.

Вариться гарбузова каша на молоці. З ним овоч стає ще більш ніжним, ароматним. При термічній обробці він не втрачає корисних властивостей. Навпаки, відварювання робить гарбуз легше засвоюваної організмом. Таку можна сміливо пропонувати дітям, які оригінальний смак страви обов’язково оцінять!

Як вибрати гарбуз

Основним інгредієнтом страви є гарбуз. Від її правильного вибору залежить смак, консистенція і користь кінцевого продукту. Сонячний овоч недорогий, повсюдно доступний восени. Завдяки тому, що гарбуз добре зберігається в зимовий період, її впевнено можна вважати одним з найбільш корисних зимових продуктів. Але гарбуз гарбуз ворожнечу.

  • Вибирайте плоди середнього розміру. В наших краях культивують один вид овоча — твердокорый. Його плоди не виростають великими, зазвичай до 5 кілограмів вагою. Оптимальні для покупки гарбузики вагою близько 3 кілограмів. Такі виявляться солодкими на смак і соковитими. Якщо плід більше, всередині він може бути сухим, несмачним.
  • Не купуйте овоч шматочками. Розрізана гарбуз хоч і зберігається непогано, але втрачає корисні речовини. М’якоть її засихає і починає гнити. Плюс за разрезанному овочу складно зрозуміти ступінь його стиглості (про неї свідчить суха плодоніжка). Якщо ж плануєте покупку шматочки, вибирайте його з щільною рівномірної м’якоттю. Такий був відрізаний недавно.
  • Дивіться на колір. Яскраво помаранчевий відтінок говорить зовсім не про стиглості плоду. Його забезпечує вітамін А, за змістом якого гарбуз — рекордсмен. Чим вітаміну більше, тим яскравіше колір.
  • Поторкайте шкірку. Вона повинна бути щільною, але не «дерев’яної». Ідеально, коли її можна проткнути нігтем. Така шкірка говорить про стиглості овоча і про його свіжості.

Вибрати гарну гарбуз шматочком допоможуть її насіння. Спробуйте одну. Якщо вона щільна, солодка, хрустка, отже, плід дозрів і був розрізаний недавно. Якщо насіння встигли підсохнути, відмовтеся від покупки.