Як правильно варити пшеничну кашу на воді і молоці

Як правильно варити пшеничну кашу? Потрібно промивати, замочувати? Всім варто вживати її? І кому не треба? В чому особливості приготування на молоці, воді? Пропонуємо ближче познайомитися з самим древнім злаком, окультурених людиною.

І знайомство це буде цікавим! Адже пшенична каша — продукт багатовікової селекції, причому не наукової, а пов’язаною зі «щасливими випадковостями», штучним відбором, вироблених людиною протягом майже 10 тисяч років! Дивно, але рослина, спочатку з успіхом зростала самостійно і покрывавшее поля південно-східній Туреччині й сучасної Вірменії, до теперішнього часу розучилося обходитися без допомоги людей.

Дика пшениця мала не тільки малим зерном. Її «плоди» обсипалися відразу після дозрівання і зібрати їх з землі було неможливо. Вперше познакомившееся з нею люди стали використовувати в їжу ще зелені колоски, оцінивши поживну цінність зерна. Надалі чоловік відбирав ті колоски, в яких зерно довго не осипалося. На окультурених полях з віками почала рости пшениця, здобути зерно з якої можна було тільки шляхом обмолоту. Така з середніх регіонів Євразії відправилася спочатку в Індії, потім «захопила» Африку, після чого підкорила Русь і Європу. Пізніше всього каша з пшеничної крупи потрапила в Америку. У Новому Світі вона з’явилася лише у ХІХ столітті.