Як варити кашу з кукурудзяної крупи на молоці і на воді

Як варити кашу з кукурудзяної крупи? В чому особливості приготування в каструлі і духовці, швидкого доведення крупи в мікрохвильовці? Як приготувати розсипчасту або рідку кашку на молоці або розкішний гарнір на воді? Вивчаємо тонкощі використання кукурудзяної крупи в кулінарії.

Родом з Америки, кукурудза потрапила в Європу лише в середні століття. Але до сучасності підійшла національним продуктом в Румунії, Молдови, Італії. У перших двох країнах крупа з неї стає основою мамалиги. В Італії вже багато століть з неї готують поленту, яку насичують різноманітними смаками.

Особливості крупи

У сімействі кукурудзяних тільки один вид є культурною рослиною. І саме його використовували понад 60 століть тому американські корінні народи для приготування каш і хліба. Відмінністю сучасної кукурудзи від «доісторичної» є розмір. Згідно з давніми джерелами, качани тоді досягали в довжину лише 4 див.

Селекцією зайнялися культури індіанці майя. Завдяки схрещуванню харчової кукурудзи з дикою їм вдалося домогтися збільшення качанів до 15 см. З тих пір перша в світі хлібна культура не змінювалася.

Сьогодні кукурудза калібрується в залежності від розміру ядерець, а крупи — від типу помелу. У середньовіччя використовувалася виключно груба велика крупа, яка вимагала тривалого відварювання. Сучасна промисловість дозволяє отримувати каші швидкого приготування завдяки найдрібнішим дроблення ядер.

Використання в харчуванні каші з кукурудзи обґрунтовано завдяки:

  • її низької калорійності — на 100 грамів продукту доводиться 86 калорій, що робить продукт придатним для дієтичного харчування;
  • відсутність глютену — кукурудза підходить для людей з індивідуальною непереносимістю білка злакових, який провокує стійкий запальний процес у кишечнику і порушення всмоктування речовин. Відсутність глютену дозволяє застосовувати крупу в першому прикорму немовлят у віці 6 місяців.