Кукурудзяна каша в мультиварці – 3 смачні рецепти

Які рецепти кукурудзяної каші в мультиварці включити в кулінарну скарбничку? З якими інгредієнтами її поєднувати? Як приготувати повноцінну другу страву або смачний сніданок? Пропонуємо вам дізнатися тонкощі приготування страви в улюбленій кухонних помічниці, і 3 простих рецепта.

«Царицею полів» вона була недовго, в епоху Хрущова. Але царицею столів може бути і сьогодні! Складно знайти більш корисну і менш калорійну крупу, ніж кукурудза. Вона містить всього 98 Ккал, що багаторазово менше сочевиці, гороху, вівсянки. Вона поживна і багата довгими вуглеводами. Вона насичує малим об’ємом і тривало забезпечує почуття ситості. І нарешті, вона чудово чистить кишечник, що незамінне для здорового харчування.

Особливості приготування

Техніка приготування кукурудзяної каші в мультиварці відрізняється від готування в каструлі. Головний принцип процесу — простота. Не потрібно перемішувати і переживати, що кашка пригорить. У розумної «скороварці» Панасонік або Філіпс цього не станеться! Не потрібно довго мучити її до упарювання або дробити дрібно, щоб розварилася швидше. Інтелектуальні режими агрегату виконають за вас відповідальну роботу.

Рекомендуємо відвідати наш проект з покроковими рецептами для мультиварки.

Ось кілька тонкощів приготування страви.

  • Використовуйте режим «Каша». В кожному агрегаті він свій. Наприклад, мультиварка Вітьок готує крупу за 50 хвилин, а Редмонд — за годину. Є моделі з часом приготування до 2 годин. Рекомендуємо цього часу дотримуватися. Справа в тому, що період готування каші в них чітко регламентований. Спочатку агрегат прогріває вміст до 100 градусів, потім знижує температуру і томить кашку при 90 градусах. В кінці приготування він може повністю відключати тен (наприклад, так надходить мультиварка Поларіс), вичікувати трохи до упарювання вмісту і тільки потім подавати сигнал. Протягом продуманого виробником часу крупа проходить кілька стадій обробки, і каша виходить ідеальною.
  • Скоротити час дозволить «Мультиповар». Якщо у вашому агрегаті є така функція, можна зменшити тривалість приготування. Кукурудзяна каша в мультиварці вийде розсипчастим, якщо ви спочатку пропарите її в режимі «Крупа» 25 хвилин. А потім в режимі «Мультиповар» при високій температурі до 150° 10 хвилин. Така техніка забезпечить крупі м’якість, а каші — пухку консистенцію.
  • Додавайте рідину по необхідній консистенції. Для гарніру каша необхідна пухка, розсипчаста. Щоб отримати її, потрібно використовувати 3 склянки води. Для молочного страви до сніданку, особливо для дитини, необхідна більш рідка консистенція, кашка-розмазня. Таку дозволяють отримати 4 склянки рідини.
  • Не залишайте страву на підігріві. Якщо цього не вказує виробник до конкретної моделі мультиварці, залишати готову кашу після сигналу не слід. Особливість кукурудзяної крупи в тому, що вона швидко загусає. Навіть якщо ви додали достатньо рідини, постоявши всього годину, каша може перетворитися в густий ком. Тому накладайте її в тарілки одразу, як вона буде готова.

У ряді моделей мультиварок пропонується режим «Молочна каша». Він готує страву швидко — за 30 хвилин. У пароварці цього часу достатньо для середнього проварювання кукурудзяну крупи, тобто крупинки залишаться жорсткими. Така консистенція не підходить для малят, тому для них крупу бажано попередньо розмелюють в кавомолці до стану борошна. Також можна витримати молочну кашу в мультиварці 15 хвилин на прогріві.