Як правильно варити гречану кашу: 4 рецепта

Як правильно варити гречану кашу? Які пропорції використовувати? З якими продуктами комбінувати крупу? В чому особливості приготування в духовці, каструлі, мікрохвильовій печі? Стільки питань про, здавалося б, простий гречці. Але в тому-то і справа, що не так вона проста, як ми звикли думати!

На думку теоретика кулінарії Вільяма Похльобкіна гречка була другим по значимості продуктом на Русі, починаючи з середніх століть. Першим, була, звичайно, капуста і улюблені в народі щі, які з неї готували (пам’ятаєте знамениту фразу про борщ та кашу?). Процес приготування гречаної каші нагадував чари, тому і смак її був зовсім не таким, який ми отримуємо сьогодні в традиційному гарнірі.

Крупу перебирають, підсушували, причому використовували кожен її вид. У каші могла застосовуватися тільки ядриця. А з просмикнула (подрібненої гречки) варили тільки супи-розмазні. Закладали її в товстостінний глиняний горщик, заливали водою, додавали олію. І в такому горщику з щільно закритою кришкою ставили в піч, нудитися не менше 2 годин.