Ячна каша: рецепти на воді і молоці

Ячна крупа — одна з найбільш корисних і простих у приготуванні. Готується швидко, страва виходить ситним, смак його формують додаткові інгредієнти. Як готувати її правильно? Які слід враховувати нюанси? Розповімо про особливості використання ячки в кулінарії і запропонуємо універсальний рецепт ячної каші на воді, молоці, з м’ясом.

Ставлення до цій крупі в російської кулінарії склалося злегка зневажливе. Ячка — це ж майже перловка, тільки дрібна. Що від неї користі? При цьому продукт характеризується значно більшою харчовою цінністю, що перлова крупа, з якої його часто порівнюють.

Ячну крупу виробляють із ячменю. На відміну від перловки, яка являє собою цілі ячмінні зерна, її подрібнюють, в результаті отримуючи дрібну крупку. В такій структурі декілька переваг:

  • висока швидкість приготування страв — крупа швидше розварюється;
  • користь зерна максимальна — саме ячка, а не перловка, зберігає всі корисні властивості ячменю, першого злаку, окультуреного людиною в доісторичні часи. Плодові оболонки при виробництві не знімаються, завдяки чому в ядрах залишається максимальна частка цінного клітковини.