Як правильно варити геркулесову кашу на молоці і на воді

Як правильно варити геркулесову кашу? В чому особливості її приготування? Які інгредієнти використовують в рецептах страви на молоці та воді? Смачна і корисна альтернатива бутербродів доведеться до вашого столу, якщо дотримуватися наші рекомендації!

Перші згадки про ззсє, який і є основою геркулеса, відносяться до XIII століття. Він використовувався в якості корму для домашньої худобини, і ще багато століть після цього застосовувався в раціоні коней. Люди звернули увагу на цей продукт в XVI столітті. Овес стали дробити і відварювати, отримуючи насичену і поживну кашу.

Від шотландського нашого столу

Першими поціновувачами каші з подрібненого вівса стали шотландці. Потім страва потрапила в кухню скандинавів і з’явилося на Русі. Його готували з молоком або водою, а також використовували не крупу, а борошно з вівса дрібного помелу. Таке блюдо називалося дежень.

У звичному для нас вигляді геркулес з’явився лише на початку ХХ століття. Цьому сприяло виникнення технології обробки крупи пором, завдяки чому поліпшувалася її харчова цінність, відбувалася природна очищення, скорочувалася час приготування. Крупа використовувалася в пропареному і розплющеними вигляді або поставлялася шліфованою, роздрібненні.

Харчова цінність каші дійсно висока, але вона ніколи б не стала «ідеальним смачним і здоровим сніданком», якби не американська компанія Quaker Oats. Саме їй належить ідея масової популяризації продукту в світі, ніж вона успішно займалася з 1901 року. Десятиліття роботи не пройшли дарма, кашка прижилася і в США. А в 80-х роках тут же стала ще корисніше: до пропаренным зерен вівса стали додавати висівки. Вони наситили пластівці клітковиною і мікроелементами.

Але питання, як варити геркулесову кашу, не піднімався ніде в світі, крім СРСР. Адже в інших країнах вона називається просто вівсянкою. Геркулес — це не різновид крупи, а торгова марка, під якою пластівці надходили в продаж в Союзі. На їх упаковках був зображений міцний карапуз, уплетавший кашу, мабуть для того, щоб стати сильним, як міфологічний Геркулес.