Як варити рисову кашу на молоці та воді

Як варити рисову кашу на молоці? А як правильно приготувати на воді? Як зробити комбіноване м’ясне блюдо? І які «чарівні пропорції» кашки, немов у дитячому садку? Розкриваємо всі секрети рисової каші, дізнаємося про її користь і запам’ятовуємо смачні рецепти!

В російської кулінарії рис використовується з середньовіччя. На Русі він з’явився в XVI столітті під назвою «сарацинське зерно». Причиною тому — його східне походження, проте, незважаючи на чужі «коріння», продукт прижився. З нього готували каші, супи і навіть солодкі киселі. А сухим і розсипчастим використовували як начинку в пироги.

Особливості приготування

Існує багато сортів цієї культури, яку вирощують в промислових масштабах в Азії (рекордсмени з виробництва Китай, Індія), Південній Америці, Австралії. У нашій країні відома лише їх незначна частина, так як за особливих вимог рослин до умов навколишнього середовища, в Росії воно виростає неохоче. Але основні сорти, які споживаються в світі, нам відомі. І в залежності від виду рис використовується для приготування різних страв.

  • Круглий. Саме він необхідний для молочної каші з рису. Продукт багатий крохмалем, тому в процесі варіння виділяє «клейковину». При достатньому об’ємі рідини блюдо отримує густу, тягучу консистенцію (кашка, як у дитячому садку). При недостатньому — крупинки злипаються. Ця особливість використовується при приготуванні суші.
  • Довгий. Щільність зерна зовсім інша. При варінні воно не виділяє клейковину, зберігає цілісність, форму. З такої крупи готують розсипчасту кашу, використовують її на гарнір до м’ясних, морським продуктам. Довгозернистий рис є основою плову.

Обидва ці сорти потрапляють на прилавки магазинів шліфованими, тобто шкірка з крупинок зчищається шляхом механічної обробки. Інтенсивність обробки на різних виробництвах різна, тому зерна можуть мати колір від насиченого білого до світлого, майже прозорими. Цю особливість слід враховувати при приготуванні.

Матові білі зерна добре розварюються, виходять м’якими. Їх слід включати в рецепт рисової молочної каші, так як страва отримає в’язку, однорідну консистенцію. Прозорі зерна втрачають клейковину, тому приготованими залишаться сухуватими, жорсткими. Для дитячих каш вони не підходять, але для гарнірів — більш ніж.

Є й інші особливості використання продукту.

  • Крупу потрібно промивати. Робіть це в холодній воді до прозорості.
  • Довгозернистий рис вийде м’якше, якщо до варіння замочити його на 15 хвилин.
  • Розсипчастою буде каша при дотриманні пропорції води до крупі 2:1.
  • Ідеальна пропорція, як варити рисову молочну кашу, використовувати на склянку крупи 2 склянки молока і стільки ж води.
  • Використовуйте товстостінну каструлю і регулярно помішуйте кашу, щоб вона не прикипала до дна.
  • Закладайте крупу в холодну воду. Соліть і додайте цукор після закипання.

Питання, скільки варити рисову кашу, залежить від бажаної консистенції. Розсипчасте страва вийде через 20 хвилин, протягом яких вода википить, а крупі потрібно дати ще 15 хвилин «дійти» під рушником. Рідка каша на молоці буде готова через 40 хвилин.