Як правильно варити горохову кашу: техніка та смачні рецепти

Як правильно варити горохову кашу? Якщо розібратися в цьому питанні, ваш повсякденний раціон збагатиться смачним і корисним стравою. Кілька кулінарних тонкощів дозволять позбутися специфічного запаху, приготувати ніжну пюреобразную масу і вдало поєднати її з м’ясними інгредієнтами.

Традиційно горохову кашу варили її з нелущенного продукту, з додаванням великої кількості води. Горошок разваривали повністю, і страва вважалося вдалим, коли набувало пюреобразную консистенцію. Їли із засмажкою з цибулі, яку додавали після приготування. А решту від вечері масу не викидали, а використовували як начинку для пиріжків.

Переваги і недоліки страви

Настільки значну увагу до продукту пояснюється його високою харчовою цінністю. Калорійне Блюдо (від 180 Ккал), дуже ситна, навіть без додаткових інгредієнтів. Воно — найбагатше джерело білка рослинного походження, який може замінити тваринний білок на час посту або при необхідності швидкого відновлення сил після важкої роботи.

Сьогодні рецепт горохової каші цікавий вегетаріанцям, які уникають вживання м’ясних продуктів. Він обов’язково повинен бути присутнім у раціоні спортсменів — легкоатлетичних та силових культур. Але і звичайній людині блюдо принесе користь, адже багата мікроелементами і амінокислотами. Незважаючи на калорійність, воно підтримає дієту, так як надовго притуплює відчуття голоду.

До переваг продукту відносять:

  • можливість вживати, як самостійне блюдо. Заправити його можна будь-яким рослинним маслом, але не вершками. Така комбінація дуже важка для шлунка;
  • комбінація з м’ясними та рибними продуктами. Простий і смачний гарнір стане вдалим доповненням до котлет, тушкованого м’яса великими шматками, запеченої риби, обсмаженим морепродуктів.

З обережністю рекомендують ставитися до питання, як приготувати горохову кашу, людям з порушенням функцій ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Якщо у здорової людини вона провокує легку, але продуктивну очищення кишечника, то у страждає коліт може викликати напад метеоризму і здуття живота.

Шкода продукту простежується і для людей із захворюваннями нирок, при холециститі. Не варто зловживати ним при анемії, незважаючи на те, що горошок дійсно сприяє поліпшенню показників крові. Ефективність продукту багаторазово нижче, ніж медичних препаратів заліза, а ймовірність розлади травлення або набору ваги велика.