Вівсяна каша на молоці та воді

Вівсяна каша смачна і корисна, але не в кожній сім’ї вона «приживається». Причиною тому — невміння готувати її правильно, адже зварена за канонами кулінарії кашка набуває розкішний смак! Пропонуємо рецепт вівсяної каші на молоці, який ніколи не підведе. А також варіанти страв на воді, з корисною гарбузом, солодким родзинками.

Для приготування каші крупу використовують або пластівці. Крупа більш цінна з дієтичної точки зору. Страви з неї увійшли в історію кулінарії під назвами поррідж (каша по-шотландськи), гранола (страва з горіхами і медом). Недоліком крупи є тривалий період варіння, до 2 годин. Тому в сучасній кулінарії частіше використовуються пластівці.

Останні виробляють з крупи, яку розплющують і шліфують. Вперше про зручність приготування і користь каші з вівсяних пластівців заявили американці. Компанія Quaker Oats налагодила виробництво продукту ще у 1901 році. З тих пір технологія мало змінилася, лише для підвищення харчової цінності пластівців у них стали додавати висівки, багаті клітковиною, насичувати мінералами, вітамінами. Перші зразки збагачених пластівців з’явилися в США в 1980 році. В нашій країні найбільш смачна і корисна вівсянка випускалася під торговою маркою «Геркулес».