Як правильно варити манну кашу на молоці та воді

Як правильно варити манну кашу? Чи є особливості приготування на воді і молоці? Які пропорції крупи і рідини оптимальні? А чи можна додавати в кашку смачні і корисні добавки, наприклад, ягоди або банани? Дізнайтеся про тонкощі приготування популярного продукту!

За цією кашею міцно закріпилося звання демократичною. Здається, зіпсувати її неможливо! Щоб вийшла рідкою, можна просто додати більше води або молочка, причому в самому кінці варіння, якщо раптом загусла. Для більшої густоти можна поварити довше, і вийде те, що треба! Манна каша на воді і молоці настільки невибагливий, що більшість з нас і не здогадуються, як готувати її правильно. А адже в древній Русі це вважалося цілим мистецтвом! І не випадково.

Манна небесна чи їжа для бенкетів

Можливо, вислів «манна небесна» і прийшов до нас з біблії. Але в російській культурі воно закріпилося саме щодо манної каші. До радянського періоду вона вважалася не просто «делікатесом», а їжею для свят, бенкетів. У XII столітті слово каша, яке відносилося саме до манки, асоціювали виключно з урочистими бенкетами. Крупа була не доступна простому народу, тому як варити манну кашу знали лише одиниці.

Причиною такого вузького розповсюдження була техніка виробництва крупи. Вірніше, борошна, тому що манка є продуктом переробки пшениці. Ту розмелюють дрібно-дрібно і пропускають через сита. Самі дрібні крупинки відсівають і фасують, як борошно. А трохи крупніше, які через сита не проходять, відбирають і називають манкою.

Так от, в XII столітті, до якого відносяться перші згадки про продукт в руських літописах, технологія помелу була дуже дорогою. Вона залишалася такою вкрай довго, аж до радянського періоду, коли млинів стало багато і хліб став «надбанням народу». З тих пір манка і вийшла в люди, але традицій її приготування не збереглося. Тому і варять її так, як доведеться. На думку кулінарів-теоретиків, наприклад, знаменитого російського історика і кулінара Вільяма Похльобкіна, повністю втрачаючи і смак, і користь продукту.