Волоський горіх корисні властивості і протипоказання

Волоський горіх корисні властивості і протипоказання. Склад волоських горіхів, в яких випадках вони корисні, а коли шкідливі

Корисні властивості волоського горіха навряд чи варто зайвий раз доводити – їх рекомендує як народна, так і офіційна медицина, як у чистому вигляді, так і у вигляді лікарських препаратів. З іншого боку, якщо є їх регулярно, то необхідно враховувати протипоказання волоських горіхів, про яких також відомо досить багато.

Як з’ясовувалися корисні властивості волоських горіхів, історія назви

Незважаючи на назву, вони стали поширюватися не з Греції – перші згадки про них простежуються з Кавказьких гір, районів Середньої Азії та Персії. Офіційне наукова назва дослівно перекладається з латини як «царський жолудь». Також поширеним назвою є термін «волоський горіх».

Існувала думка, що греки були первоисследователями корисних властивостей волоських горіхів. В якійсь мірі це дійсно так – грецький лікар Гален розробив рецепт зміцнює стінки шлунка, а співвітчизниці широко використовували шкаралупу для видалення небажаного волосся на тілі. Проте історія показує, що набагато більш щільно дослідженнями «царських жолудів» займалися медики Сходу, де вони також були досить поширені.

Дослідженнями і використанням у своїй практиці відзначилися такі лікарі як Сарасваті, Авіценна, Юсуф Табіб і Амірдовлат Амасиаци. Ще в перших століттях вони використовували плоди, листя і шкірку горіхів як кровоспинний засіб, протиотрута, антигельмінтну, виведення каменів і просто як дієтичне блюдо, відмінно насыщающее організм при мінімальному споживанні.

Вирішальну роль в утвердженні назви відіграла римська імперія, на розквіт якої довелося поширення волоських горішків. Тісних контактів з персами у них не було, тому основну масу «царських жолудів» в імперію постачала Греція. Незважаючи на загальноприйняті офіційні назви у підсумку все-таки прижилася народне – грецький горіх, в слов’янських мовах перетворене в волоський. Це одне з небагатьох виключень, коли застаріле слово використовується тільки по відношенню до однієї-єдиної речі, а в інших випадках вимовляється на сучасний лад.

До речі, самі перси називали горіхи царськими, а греки – перськими, так як пізніше саме з цієї країни були завезені тамтешні сорту, значно більші за розмірами – прабатьки сучасних. Справедливості заради, варто відзначити, що в багатьох країнах сьогодні це просто горіхи, без географічної прив’язки.