Лимонна кислота – корисні властивості і протипоказання

Відомі властивості лимонної кислоти і нові наукові факти про її користь. Лимонна кислота: корисна річ чи шкідлива штука?

Лимонна кислота є на кухні в кожної господині.

Але про всіх корисних властивостях ми знаємо.

Адже, крім кулінарного переваги, цю речовину використовують як ліки, у косметологічних цілях і просто при веденні домашнього господарства.

Склад і правила застосування лимонної кислоти. Яку користь вона приносить організму

Ми всі звикли думати, що лимонна кислота відбувається з лимона. Але це не так. Основний метод виробництва – біосинтез з цукру або цукристих речовин (меляса) промисловими штамами цвілевого гриба Aspergillusniger. Тобто вона є хімічним продуктом і як харчова добавка має код Е–330. Солі та ефіри, що входять в склад, називаються цитратами. Також це ароматизатор, консервант і антиоксидант, який використовується для збереження текстури деяких харчових продуктів.

Якщо говорити простою мовою, то лимонна кислота – це білий кристалічний порошок, кислуватий на смак. Він природним чином присутнє в цитрусових, але використовувати його з фруктів неекономічно.

При уявній нешкідливості даного продукту, застосовувати його слід акуратно. В першу чергу, треба визначитися, для якої мети воно призначене. Адже використання лимонної кислоти може принести як користь, так і шкоду для здоров’я.

Ця речовина широко використовується в харчовій промисловості. Його додають у фруктові джеми, желе, соуси, майонез, консерви, плавлені сири. Це незамінний помічник у сезон консервації. Зустрічається в природі у багатьох фруктах і овочах і має цілком терпкий, схожий на лимонний сік, смак. Але з лимонної кислоти лимонний сік не робиться.

Відноситься до органічних кислот, які пов’язані з участю в процесах травлення. Лимонна кислота має корисні властивості: змінює регулятор кислотності (рН) середовища в лужну сторону, сприятливо впливає на склад мікрофлори, сприяє зниженню ризику розвитку багатьох шлунково-кишкових та інших захворювань.

Також вона використовується для ароматизації безалкогольних напоїв, чаю та інших. Для того, щоб збалансувати рН їжі і зберегти його протягом більш тривалого терміну придатності. У кінцевому рахунку, зменшиться ймовірність виживання і розмноження бактерій і цвілі.

У медицині використовується у складі коштів, які беруть участь у циклі Кребса (цитратном циклі), який є центром перетину метаболічних шляхів в організмі. Володіє також іншими корисними властивостями.

Лимонна кислота входить до складу багатьох косметичних препаратів:

• її додають в суміші для масок і обгортань (досить пучки на кінчику ножа);

• ополіскування волосся розчином 05 ч. л. на 1 л води зробить їх шовковистим і додасть здорового сяйва;

• має відбілюючий (депігментірующее) дію на шкіру, допомагаючи позбутися від веснянок і пігментних плям;

• робить блискучою і гладкою нігтьову пластину.

Запам’ятайте:

• 1 ч. л. ЛК = 8 грам

• 5-10 грам ЛК =1 лимон

• калорійність – 0 ккал

• 1 ч. л. ЛК : 2 ч. л. води – для приготування страв

• 0,5 ч. л.-1 ч. л. ЛК : 1 ст. води – можна вживати як напій