Мідії – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Мідії: калорійність, склад, корисні властивості і можлива шкода для здоров’я. Як вживати мідії для максимальної користі

Користь мідій для організму відома з давніх часів.

Низьку калорійність мідій, як прекрасною альтернативи м’ясних продуктів, використовують для складання меню пацієнтів з ослабленим здоров’ям, вагітних жінок і літніх людей.

Мідії з сімейства двостулкових молюсків є поживним і низькокалорійним продуктом, вживаним людьми у їжу.

Корисні властивості мідій використовуються в кулінарії для приготування різноманітних страв. Делікатесне м’ясо морепродуктів може принести організму як користь, так і шкоду, залежно від дотримання правил приготування.

Калорійність мідій, їх склад

Мідія являє собою двустворчаті раковину, всередині якої закріплений живий молюск. У їжу йдуть виключно їстівні частини мідій, це мускул і мантія молюска, захованого за стулками черепашки. М’ясо молюска майже не містить жирів і вуглеводів, зате тваринного білка й амінокислот в ньому міститься багато.

Дієтичне м’ясо мідій містить середня кількість мінеральних речовин в концентрованому вигляді. Це не тільки натрій, фосфор, магній, кальцій, залізо та йод, але також рідкісні мінерали бор і кобальт, життєво необхідні для здійснення процесів кровотворення. Делікатес містить повний набір вітамінів, включаючи групи В, А, С, рибофлавін. Мідії багаті запасом тваринного крохмалю-глікогену, регулює баланс глюкози в крові.

Низька калорійність дозволяє використовувати користь мідій в дієтах для схуднення. Порційні 100 гр продукту містять всього 76-77 ккал. Чудові смакові якості м’яса молюска дозволяють з успіхом замінити їм м’ясо курки або яловичини для складання низькокалорійної дієти.