Морська капуста – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Унікальна морська капуста: приносить тільки користь людині. Яку користь приносить морська капуста, шкоди від неї – це міф?

У світі існує ряд продуктів, які виглядають і пахнуть таким чином, що їсти їх зовсім не хочеться.

До одного з них можна з легкістю віднести і морську капусту. Але речовини, що містяться в ламінарії, повністю перекривають цей недолік.

Якщо водорості правильно обробити і приготувати, то й виглядають вони цілком пристойно. У всіх кухнях світу існує безліч рецептів з використанням морської капусти.

Наприклад, в Японії їх більше 150.

Морська капуста: склад, калорійність, види, корисні властивості

Морська капуста має дуже низьку калорійність. У 100 грамах продукту міститься всього 5, 2 ккал. Але, незважаючи на це, ламінарія сильно знижує апетит. Досить її вживати лише по 300 грам в тиждень, щоб бажання перекусити з приводу і без не турбувало людини.

Пояснити такий факт досить просто: морська капуста має в своєму складі великий набір необхідних вітамінів, мінералів і інших мікроелементів, які здатні швидко засвоюватися в людському організмі, налагоджувати апетит, рятувати від зайвих кілограмів.

Дані морські водорості знайшли своє застосування в кулінарії, дієтології, медицині і навіть парфумерії.

Ще з давніх часів для профілактики і лікування безлічі хвороб використовувалася морська капуста, корисні властивості якої просто вражають. Вона заробила свою репутацію завдяки унікальному складу:

1. Альгінова кислота. Вона дуже схожа на пектин, який є в овочах і ягодах. Це своєрідний ентеросорбент, який може зв’язувати і виводити з організму радіонукліди, метали, токсини та інші шкідливі речовини.

2. Макроэлеиенты і мікроелементи, які містяться в морській воді.

3. Йод у великій консистенції. Позитивно впливає на функціональні можливості щитовидної залози.

Також цікаве:  Обліпиха - корисні властивості і протипоказання

4. Білок і амінокислоти.

5. Жирні кислоти, які є незамінними помічниками у профілактиці атеросклерозу.

6. Клітковина, рослинне волокно, що впливають на роботу шлунково-кишкового тракту.

7. Вітаміни С, D, Е, А, групи В.

Цей унікальний і різноманітний склад роблять ламінарію одним з найбільш корисних продуктів у світі. Вона просто необхідна вегетаріанцям, які часто страждають авітамінозом, тому що в рослинах немає вітаміну В12. А ось ламінарія містить його в достатній кількості.