Мускатний горіх – корисні властивості і протипоказання

Що таке мускатний горіх: корисні властивості і протипоказання. Область застосування мускатного горіха, можливі протипоказання

Мускатний горіх придбав широку популярність у сфері кулінарії завдяки пікантному, вишуканого смаку і тонкому, ледь уловимому аромату.

В якості додаткових переваг цієї приправи називаються його унікальні лікувальні властивості.

Горіх широко застосовується в народній медицині і промисловій фармакології в якості природного лікарського засобу.

Мускатний горіх: калорійність, корисні властивості

Регулярне вживання в їжу мускатного горіха дозволяє зменшити відчуття голоду, прискорити обмінні процеси і нормалізувати діяльність тракту травлення. Зазначені властивості дозволяють використовувати приправу в період активного схуднення. Однак, спектр сприятливого впливу прянощі на організм людини на цьому не обмежений. В якості основних корисних властивостей мускатного горіха називаються:

• Перешкоджає розвитку патогенної мікрофлори в порожнині рота, усуваючи тим самим неприємний запах.

• Допомагає позбутися від тривалої головного і зубного болю.

• Дозволяє ефективно зняти втому, напруження, значно підвищити здатність до концентрації уваги.

• Запобігає появі метеоризму, в тому числі, і після вживання продуктів, що сприяють підвищеному газоутворенню.

• До корисних властивостей мускатного горіха відноситься сприятливий вплив на чоловічу репродуктивну сферу. Регулярне вживання прянощі збільшує сексуальний потяг, покращує еректильну функцію.

• Відновлює порушений менструальний цикл, значно зменшує негативні ознаки клімаксу.

• Ефективно і в короткі терміни усуває діарею, перші ознаки харчового отруєння, блювоту.

• Позитивно впливає на травлення, нормалізує діяльність кишкового тракту.

• Усуває болючість суглобів, кісток, зв’язок при наявності характерних захворювань, або після травмування.

• Ефективний в якості сечогінного, а також жовчогінний природного кошти.

• Нормалізує, стабілізує і прискорює обмін речовин, сприяє виведенню з організму продуктів розпаду і токсинів.

• Своїми корисними властивостями мускатний горіх зобов’язаний міститься в ньому ефірного масла. Дана речовина широко застосовується у медицини та косметології в якості омолоджуючого, загоювального і регенеруючого тканини кошти.

Калорійність горіха досить висока – 557 ккал на 100 г продукту. Зазначене кількість калорій є приблизно чвертю від добової норми, рекомендованої до вживання середньостатистичним людиною. Пряністю зловживати не рекомендується, оптимальна кількість горіхів в день для дорослої людини – не більше п’яти – шести пучок.

Мускатний горіх: корисні властивості при різних захворюваннях

Багатий спектр корисних властивостей мускатного горіха дозволяють застосовувати цю пряність не тільки в якості добавки, підтримує та поліпшує діяльність організму, але і в якості лікарського засобу. Слід зазначити, що існує і ряд протипоказань, коли мускатний горіх використовувати не слід.

В цілому ж приправа використовується в якості основної складової для лікування наступних захворювань:

• Розлад нервової системи. Горіх надає успокивающее вплив, сприяє зняттю стресу, запобігає безсоння.

• Шлунково-кишкові захворювання, в числі яких: виразки, гастрити, коліти, підвищений рівень кислотності. Пряність має на уражені запаленням тканини організму загоює і регенеруючу дію, знеболює, запобігає розвитку ускладнень.

• Зниження еректильної функції, статеві розлади, безплідність.

• Відвар на основі горіха, прийнятий всередину, сприяє усуненню гемороїдальних вузлів.

• Настоянка на основі спирту і прянощі ефективно усуває основні прояви екземи, а також інших шкірних захворювань.

• Очищення організму. Горіх виводить шлаки, токсини, ефективно прискорює і нормалізує обмінні процеси, перешкоджаючи утворенню в організмі продуктів розпаду.

• Підвищує рівень імунного захисту організму, є ефективним засобом для запобігання інфекційних захворювань, в тому числі, простудного характеру.

Мускатний горіх: корисні властивості для дітей, годуючих мам

В якості основного протипоказання мускатного горіха називається дитячий вік. Його не слід вживати дітям до семи років. По досягненню зазначеної вікової планки допустимо вводити в раціон дитини трохи прянощі, загальна кількість якої не повинна перевищувати половини однієї – двох пучків.

Користь горіха для дітей велика: він перешкоджає розвитку інфекційних захворювань, ефективно підвищує імунітет у період поширення простудних захворювань і грипу, дозволяє посилити розумові здібності школярів. Тим не менш, додавати дитині в їжу горіх не слід щодня. Рекомендується проводити профілактичну терапію курсами, наприклад, протягом одного тижня раз на місяць.

Тим не менш, горіх вельми корисний для годуючих жінок. Він значно збільшує вироблення грудного молока, тим самим сприяючи більш ефективному природному вигодовуванню. Горіх можна вживати як в якості добавки до основних страв, так і шляхом приготування з нього смачного і поживного коктейлю, до складу якого входять речовини, які також сприяють підвищенню лактації. В якості широко поширеного рецепта можна навести наступний:

• 0,5 літра свіжого кефіру;

• пара столових ложок ретельно розмелених насіння кропу;

• невелика щіпка прянощі.

Вживати напій можна в будь-якій кількості.

Мускатний горіх: протипоказання

Протипоказання мускатного горіха щодо нечисленні. Але слід пам’ятати про те, що велика кількість прянощі може заподіяти організму вельми істотну шкоду, аж до летального результату.

Обумовлено це тим, що пряність надає безпосередній вплив на діяльність серцевого м’яза, і надмірне її кількість може вплинути на функціонування даного органу негативним чином, привівши до порушення нормального ритму.

Ефірну олію горіха в мінімальній кількості містить галюциногенні речовини, які негативно впливають на головний мозок та нервову систему при надмірному вживанні спеції. Так, з’їдені протягом невеликого проміжку ядра горіха в кількості, що перевищує три штуки, можуть призвести до розвитку глибокої коми.

У числі ж основних протипоказань мускатного горіха називаються наступні:

• Зловживання спеціями може спровокувати розвиток задишки, чинить негативний вплив на діяльність органів дихання.

• Горіх володіє сильними абортивними властивостями. Не слід вживати його в їжу жінкам, які перебувають на будь-якому терміні вагітності.

• Зважаючи впливу прянощі на нервову систему слід повністю виключити її з раціону людям, що страждають від важких форм розладів неврологічного характеру.

До числа основних протипоказань мускатного горіха наступний аспект не відноситься, але: не слід додавати велику його кількість в страви, так як специфічний аромат прянощів може зіпсувати їх смак.