Насіння чіа – корисні властивості і протипоказання

Унікальність заморських насіння чіа: корисні властивості і застосування. Хімічний склад насіння чіа, протипоказання

Кожен куточок земної кулі може похвалитися своїми дарами природи, які допомагають людям позбуватися від недуг, не використовуючи медикаментозних засобів. Сучасним людям пощастило набагато більше, ніж їх предкам, адже сьогодні можна придбати будь-цілюща рослина або його частини без особливих проблем, навіть якщо його родина перебуває за тисячі кілометрів. Одним із таких продуктів, які стрімко набирають популярність в народному лікуванні по всьому світу, є насіння чіа.

Що таке насіння чіа, корисні властивості рослини

Таку дивну назву цій рослині подарувала Центральна Америка, яка є батьківщиною чіа. Сама по собі рослина великої ролі не грало особливої уваги ніколи не приваблювало. А ось його насіння за останні кілька років придбали чималу популярність не тільки на території Америки, але і за її межами.

Кошти на їх основі застосовується для лікування різних захворювань, позбавлення від зайвої ваги. Насіння однолітньої трави чіа зовні схожі на квасолю, лише зменшену в рази до розмірів насіння льону. Вони мають блискучу поверхню з певним малюнком і слабовиражений, але характерний горіховий смак.

Ще з давніх часів ацтеки вірили великими силами насіння, тому з’їдали їх у значних кількостях перед походом на полювання. Насіння чіа давали сили організму, підвищували запас енергії, дарували витривалість.

Поряд з плодами амаранту чіа вважалися головним продуктом харчування ацтеків. Цінність його була настільки висока, що рослина використовувалося навіть в якості валюти, з нього робили ліки, видобували олію, використовували як звичайну їжу.