Нут – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Нут – його корисні властивості і шкідливі особливості. Роль нуту в життєдіяльності людини, його користь для організму, його шкоду

Нут з вигляду це звичайний горох або квасоля, яскравий представник сімейства бобових рослин, який є їх дітищем, вирощеним на території Середньої Азії.

Нут, іменований, також «турецьким» горохом обробляється з незапам’ятних часів на Близькому Сході, в Стародавньому Римі та Греції. На більш пізніх етапах, його стали вирощувати повсюдно.

Нут, є однорічним, теплолюбних рослин стручкового типу. Кількість ядерець в стручках коливається від 1 до 3 штук. Нут широко застосовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині.

Нут калорійність його видів, склад і особливості продукту

Найчастіше у продажу на території нашої країни можна зустріти нут (горох), світло – жовтих або бежевих відтінків. Але в світі існують і інші види нуту:

Чорний нут (чечевицеподібних горох) – має стійкий аромат і горіховий смак;

Зелений нут (бистроразварівающійся горох) – вживається в їжу як в свіжому, так і в сухому вигляді;

Червоний і коричневий нут (добре разваривающийся горох) – з великим вмістом в ній заліза.

Але у нас найпоширенішими сортами нуту можна вважати:

Десі – боби темного кольору з грубою і шорсткою оболонкою, взращиваемые на теренах Ефіопії, Мексики, Ірану, Індії. Особливістю цього виду є його притаманність знижувати рівень вмісту цукру в крові. До того ж цей вид володіє незрівнянним смаком і ароматом;

Кабули – сорт круглих великих бобів, що відрізняються тонкою і ніжною оболонкою. Виростає цей сорт на територіях країн Середземномор’я, Африки, Афганістану, Індії. Самий популярний сорт нуту.

Склад нуту:

Нут користь для організму несе, як рослина володіє, елементами і певним складом з наступною харчовою цінністю:

• Зола;

• Крохмаль;

• Дисахариди;

• Ненасичені і насичені жирні кислоти;

• Вода;

• Харчові волокна.

У 100 гр. сушених бобів міститься:

• Вітаміни групи (А, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-9, З, Е, До);

• Макроелементи (калій, кальцій, магній, натрій, фосфор);

• Мікроелементи (залізо, марганець, мідь, селен, цинк).

Нут, калорійність якого на 100 гр. продукту становить 364 ккал, являє собою справжню харчову цінність, таку необхідну для людського організму.

Для того щоб по достоїнству оцінити нут калорійність і харчова цінність якого велика його потрібно зварити. 100 гр. вареного продукту містить 129 ккал.

Важливо! Деякі види нуту, є низькокалорійним продуктом, внаслідок вмісту в ньому великої кількості білка на 100 гр./30гр.