Нут – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Нут – його корисні властивості і шкідливі особливості. Роль нуту в життєдіяльності людини, його користь для організму, його шкоду

Нут з вигляду це звичайний горох або квасоля, яскравий представник сімейства бобових рослин, який є їх дітищем, вирощеним на території Середньої Азії.

Нут, іменований, також «турецьким» горохом обробляється з незапам’ятних часів на Близькому Сході, в Стародавньому Римі та Греції. На більш пізніх етапах, його стали вирощувати повсюдно.

Нут, є однорічним, теплолюбних рослин стручкового типу. Кількість ядерець в стручках коливається від 1 до 3 штук. Нут широко застосовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині.

Нут калорійність його видів, склад і особливості продукту

Найчастіше у продажу на території нашої країни можна зустріти нут (горох), світло – жовтих або бежевих відтінків. Але в світі існують і інші види нуту:

Чорний нут (чечевицеподібних горох) – має стійкий аромат і горіховий смак;

Зелений нут (бистроразварівающійся горох) – вживається в їжу як в свіжому, так і в сухому вигляді;

Червоний і коричневий нут (добре разваривающийся горох) – з великим вмістом в ній заліза.

Але у нас найпоширенішими сортами нуту можна вважати:

Десі – боби темного кольору з грубою і шорсткою оболонкою, взращиваемые на теренах Ефіопії, Мексики, Ірану, Індії. Особливістю цього виду є його притаманність знижувати рівень вмісту цукру в крові. До того ж цей вид володіє незрівнянним смаком і ароматом;

Кабули – сорт круглих великих бобів, що відрізняються тонкою і ніжною оболонкою. Виростає цей сорт на територіях країн Середземномор’я, Африки, Афганістану, Індії. Самий популярний сорт нуту.

Склад нуту:

Нут користь для організму несе, як рослина володіє, елементами і певним складом з наступною харчовою цінністю:

• Зола;

• Крохмаль;

• Дисахариди;

• Ненасичені і насичені жирні кислоти;

• Вода;

• Харчові волокна.

У 100 гр. сушених бобів міститься:

• Вітаміни групи (А, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5, В-9, З, Е, До);

• Макроелементи (калій, кальцій, магній, натрій, фосфор);

• Мікроелементи (залізо, марганець, мідь, селен, цинк).

Нут, калорійність якого на 100 гр. продукту становить 364 ккал, являє собою справжню харчову цінність, таку необхідну для людського організму.

Також цікаве:  Кріп - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Для того щоб по достоїнству оцінити нут калорійність і харчова цінність якого велика його потрібно зварити. 100 гр. вареного продукту містить 129 ккал.

Важливо! Деякі види нуту, є низькокалорійним продуктом, внаслідок вмісту в ньому великої кількості білка на 100 гр./30гр.

Нут користь продукту та його характеристики

Характерні особливості нуту і корисні властивості притаманні цій рослині :

• Нут позбавляє людину від ожиріння;

• Нут зміцнює імунну систему, тим самим допомагає організму в боротьбі з простудними захворюваннями;

• Знижує холестерин в організмі;

• Нут виступає, як засіб допомагає попередити розвиток катаракти;

• Піднімає гемоглобін.

Білок, що міститься в нуте, засвоюється людським організмом набагато швидше, ніж такий же елемент у простого гороху. Внаслідок чого борошно з турецького гороху рекомендують в якості основного інгредієнта для приготування каш дітям.

Турецький горох також застосовують для запобігання будь-яких стоматологічних захворювань, його використовують при лікуванні печінки і селезінки, та нормалізують шлунково-кишкові проблеми.

Нут користь і його поживні речовини – це швидке запобігання нападів аритмії і подальша захист від інших серцево-судинних захворювань.

Також неоціненну послугу нут може надати представницям прекрасної статі. Так як нут, користь якого вже і так доведена, при регулярному його використанні допомагає продовжити молодість і здоров’я людського організму.

Завдає нут шкоди здоров’ю і як це проявляється

В принципі нут шкода здоров’ю може завдати лише внаслідок його індивідуальної непереносимості. Особливо це стосується людей, які мають, проблеми шлунково-кишкового характеру з переважанням симптомів метеоризму. Скуштувавши страву з нуту, а після, запивши його холодною водою – гарантує спазми кишечника і підвищене газоутворення.

Запобігти або викорінити вже з’явилися симптоми шлунково-кишкових проблем можна за допомогою деяких приправ (куркума, кріп) або попередньо турецький горох замочити у воді перед готуванням на половину доби.

Акуратне використання нуту рекомендовано людям, які люблять фрукти. Нут шкода здоров’ю може завдати пристойний, якщо його вживати разом з фруктами (багаті пектинами) такими, як, наприклад, яблука або груші.

Також цікаве:  Фейхоа - калорійність, корисні властивості і протипоказання

І ще, під забороною знаходиться вживання турецького гороху людьми з хворобами сечостатевої системи, особливо сечового міхура.

Шкода і користь нуту для вагітних і годуючих матусь

За своїм корисним і смаковими якостями, звичайно ж, турецький горох є дуже привабливим стравою особливо для вагітних жінок. Притому що нут користь для організму несе чималу, їсти його потрібно з обережністю.

Турецький горох є досить-таки важкою їжею для організму, особливо в процесі перетравлювання цього продукту, з-за великого вмісту в ньому білка і його можливості нашкодити вагітній жінці або дитині годуючої матусі.

У зв’язку, з чим рекомендується вживати турецький горох в їжу такої категорії людей, не більш ніж раз на тиждень.

Але зовсім виключати нут корисні властивості, якого очевидний, не можна. Вагітними та жінкам матусями витрачається величезна кількість мінеральних солей, заліза. А нут компенсує і нормалізує брак цих речовин.

Також нут допомагає стимулювати вироблення гемоглобіну, що попереджає розвиток у вагітних і годуючих мам анемії.

Користь чи шкода нуту для дітей

Діткам, страви, приготовлені з нуту треба давати з великою обережністю. Так як травна система дитини ще слабка з великою обережністю, в невеликих порціях і з поступовим звиканням, дітям дається їжа, до складу якої доданий нут.

Організм малюка може, просто не сприйняти цей продукт, що негативно позначиться на його здоров’ї в цілому. Також це стосується дітей дитсадівського віку. Якщо батьки поступово і заздалегідь привчать своє чадо до вживання гороху вдома, то вже в дитячому саду у дитини не виникне жодних проблем з його вживанням. Тим більше що такі зусилля будуть компенсовані корисними властивостями нуту входять до його складу.

Що принесе нут людям, котрі худнуть шкода або користь

Незважаючи на те, що нут є висококалорійним продуктом, що багато з великим успіхом застосовують його в дієтології. Також з нуту готують високоякісну продукцію для схуднення. Крім того, засоби для схуднення з нуту не тільки позбавлять людину від зайвих кілограмів, але і забезпечать організм корисними речовинами.

Рецепт такого засобу для схуднення, досить-таки простий:

• Нут залити водою на половину доби;

Також цікаве:  Горохова каша - корисні властивості і протипоказання

• Далі нут пропускається через м’ясорубку;

• І застосовується, але тільки після консультації у лікаря.

Нюанси замочування нуту, необхідного для використання в процесі схуднення, такі:

• турецький горох краще замочувати на ніч (від 8 до 12 годин). Але можна і на 4 години, цього буде достатньо, щоб нут повністю розм’як і наситився рідиною;

• Для того щоб не стався процес бродіння, нут при замочуванні краще всього помістити в холодильник або інше прохолодне місце.

В принципі у турецького гороху є одна чудова особливість – знижувати калорійність страв при цьому залишаючи, у них всі наявні поживні речовини. У зв’язку, з чим нут в дієтології використовують з великим успіхом.

Нут користь для здоров’я людини приносить величезну, особливо це стосується людей, що страждають діабетом. Турецький горох поступально наповнює організм енергією, без будь-якого підвищення цукру в крові.

В дієтах, цим продуктом часто замінюють такі інгредієнти, як картоплю, рис, борошно та інші складові. І якщо проблем з шлунково-кишковим трактом ніяких немає, турецький горох при його регулярному використанні позбавить людину від скупчилися шлакових утворень, токсинів, що сприятиме схудненню.

Важливо пам’ятати! Нут містить багато вуглеводів у зв’язку з чим доцільно використовувати його в їжу до настання обіду. А від вживання ввечері, для ефекту успішного схуднення, краще відмовитися.

Також необхідно в процесі схуднення використовувати відварений горох. Так як консервований горох містить велику кількість солі, неприйнятне для схуднення.

І пам’ятайте про користь пророщеного гороху!

Професіонали в галузі дієтології рекомендують використовувати пророщений нут, як засіб оздоровлення та очищення організму. Також пророщений горох можна використовувати літнім людям у якості профілактичних заходів від появи будь-яких простудних захворювань і грипу.

І останнє, якщо вживати горох з належною регулярністю, то можна позбавити організм від поганого холестерину, тим самим принісши йому і собі користь.

Нут завоював багато серця людей любителів не тільки смачно поїсти, але і готових вживати в їжу здорову та корисну їжу. Так як цей продукт, своїми корисними та лікувальними якостями, приносить людині більше користі, ніж шкоди.