Огірок – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Огірки: калорійність, користь і шкода, лікувальні властивості овочів. Яка користь від огірка на столі, в медицині і косметології?

Кожен з нас хоч раз у своєму житті пробував цей смачний і корисний овоч, деякі вживають його в їжу щодня.

Але не всі знають, що крім своїх смакових якостей, цей овоч має ще й масу корисних властивостей, про які ми вам розповімо в цій статті.

Огірки: склад, як застосовують

Огірок – це трав’яниста однорічна овочева рослина, яке відносять до сімейства гарбузових. Даний овоч прийшов до нас у VIII столітті, а він був завезений зі Східної Азії.

Стандартний розмір огірка – 5-10 см, але є також і куди більш великі екземпляри. Цей овоч дуже любить вологу, тепло і світло, і якщо йому забезпечити регулярний догляд, то можна чекати прекрасного врожаю, так як в наших краях він відчуває себе чудово.

Багато використовують огірок як народний засіб, причому дуже вдало. Приміром, він має відмінні дієтичні властивості, тому людям, що бажають позбутися від зайвих кілограмів, він буде дуже до речі. Огірок також знайшов застосування в косметології, а саме у створенні масок для омолодження шкіри, які і до наших часів користуються великою популярністю серед жінок.

Огірок практично на 95% складається із структурованої води, тому їм дуже добре можна втамувати спрагу. У решти 5% містяться різні корисні вітаміни і мінерали. Наприклад, вітаміну B в ньому набагато більше, ніж в редисці, також в огірку у великій кількості присутній вітамін B1 і йод.

Також у ньому є такі корисні речовини:

аскорбінова кислота;

крохмаль;

фруктоза;

глюкоза;

вітаміни A, E, PP, C, H.

Також в огірку міститься багато корисних мікроелементів, таких як:

кальцій;

калій;

магній;

хром;

натрій і багато інших.

Калорійність

Калорійність огірків на 100 г продукту дорівнює близько 15 ккал, з яких:

білків ― 0,8 г;

жирів ― 0,1 г;

вуглеводів ― 3,0 р.