Оладки на кисляку – смачні рецепти

Тиждень перед Великим постом носить назву «Масляна». У цей час, згідно слов’янським традиціям, треба було пекти млинці і оладки, символізують сонце. Млинці славилися тим, що були тонкими, ажурними, щоб через них можна було побачити небесне світило. Оладки, навпаки, відрізнялися пишністю, яка символізувала родючість. Для їх приготування використовували борошно, яйця, молоко або кисле молоко. У тісто часто додавали і інші продукти, щоб отримати новий смак.

Секрети пишних оладок

 • Основний момент — це використання якісної пшеничного борошна. Крім того, її потрібно обов’язково просіяти не менше двох разів, щоб збагатити киснем. Це додасть легкість майбутнім оладок, вони будуть добре підніматися. Можливо використовувати суміш пшеничного, житнього, кукурудзяного або гречаної муки.
 • Також дуже важливо буде приготувати тісто правильної консистенції. Воно повинно бути досить густим, як домашня сметана, і повільно спадати з ложки.
 • При цьому для досягнення максимального ефекту пишноти потрібно обов’язково дати тісту настоятися при кімнатній температурі протягом 20-30 хвилин. Цей факт стосується випікання оладок як з дріжджами, так і приготованих за допомогою соди або розпушувача.
 • Наступний секрет стосується дотримання температурного режиму.
  Використовувані продукти повинні мати кімнатну температуру, особливо кисле молоко або кефір.
  Це важливо для швидкої реакції дріжджів або розпушувача. У разі якщо б вони будуть з холодильника, цей процес буде протікати набагато повільніше.
 • Важливий фактор, що впливає на пишність оладок, — свіжість кефіру. Для оладок кисле молоко або кефір, які використовують господині, можуть бути, як кажуть, «не першої свіжості». У такому разі кисломолочний продукт буде сприяти тому, щоб тісто на оладки краще піднімалося і було більш ніжним.
 • Наступний секрет, який стосується приготування пишних оладок, відноситься безпосередньо до процесу їх смаження. Тут треба враховувати кілька моментів. По-перше, сковорода повинна бути розпечена, коли на неї викладається перша порція оладок. По-друге, їх слід випікати на середньому вогні, щоб оладки встигли як слід просмажиться.
 • Що стосується часу визначення їх готовності, існує кілька варіантів:
 • У першому випадку можна розрізати або розламати кілька штук з першої порції, щоб побачити, чи пропеклися вони всередині.
 • Другий варіант використовує метод, яким визначають готовність виробів, випечених у духовці. Для цього потрібно взяти зубочистку або сірник і проткнути оладки. Якщо вони пропеклися достатньо, зубочистка залишиться сухою, без залишків тіста на ній. Якщо оладки залишаються сирими всередині, ні в якому разі не потрібно збільшувати вогонь, слід накрити сковороду кришкою.
 • Перевертати оладки потрібно тоді, коли зверху на них з’явилися пухирці, а низ досить підрум’янився. Якщо оладки дуже пишні, наприклад, дріжджові, у них можна підсмажити ще й боки.
 • Готові вироби краще відразу подавати до столу в будь-який час, будь то сніданок, обід або вечерю.

У меню на Масляну бувають різні вироби. Зробити оладки з використанням кисляку дуже просто. Їх рецепти традиційно передавалися з покоління в покоління. Такі оладки можна приготувати з содою, розпушувачем або з дріжджами.