Рецепт смачної розсипчастої гречаної каші

Звичайно ж всі знають, що таке гречана каша. І звичайно ж нікому не треба розповідати про її корисні властивості, про те, як вона смачна і поживна. Адже не дарма ж її на Русі називали «матінкою», отсюла і приказка — гречана каша — матінка наша… Вона і нагодує досита, і при хворобі допоможе.

Але мало хто знає, що Батьківщиною гречки вважаються Гімалаї. За свідченнями рукописів, готували її там ще 4000 років тому, і досі готують, називаючи «чорної кашею». Потім мабуть вона стала відомою на Алтаї, потім придбала популярність в Сибіру і на Уралі. А в даний час вона вважається стравою російської, білоруської, української та польської кухонь.

Історія історією, добре її знати! А ще краще знати і історію, і як приготувати смачну гречану кашу. Сьогодні ми будемо варити її, щоб вона вийшла смачною і розсипчастою. Я пропоную зварити її з овочами, але за всіма правилами приготування звичайної каші. Гречка, приготовлена таким способом може вживатися і як гарнір, і як самостійне блюдо. У принципі так, як її і вживали колись в давні часи. Тоді й слова такого не знали -гарнір. А в якості гарніру стали вживати її в часи, коли почали розвиватися мережі громадського харчування, столові зокрема. Там і подавали її з м’ясом, куркою і рибою.

grechnevaya-kasha

Але сьогодні готуємо її так, щоб підкреслити всі достоїнства. Виставити в найкращому вигляді і смаку. Щоб нічого зайвого не заважало її смаку і запаху. У гречки до речі, абсолютно унікальний запах. Тому краще не забивати його сильно пахнуть спеціями і добавками.

І так, давайте починати. Що нам потрібно для приготування. Ну звичайно ж перш за все — гречку. Для того, щоб вона вийшла розсипчастою, беремо крупи з цільних зерен, ядрицю. Якщо крупа не цільна, називається вона «просунув», то каша з неї вийде в’язка, у вигляді «розмазні».