Садовий аґрус – корисні властивості і протипоказання

Садовий аґрус: корисні властивості і протипоказання. Як використовувати корисні властивості агрусу

Кисло-солодкий агрус цінується на вагу золота.

І не випадково: користь смачною садової ягоди величезна.

В народній медицині аґрус використовують як лікарську рослину, що зціляє різні хвороби і зміцнює імунну систему.

Склад ягоди агрусу

Зелена або червона ягода, обсыпающая колючі гілки низького чагарнику, відрізняється унікальним хімічним складом. Агрус займає друге місце за вмістом аскорбінової кислоти, поступаючись лише чорній смородині. А заліза в «північний виноград» більше, ніж у яблуках.

Корисні властивості агрусу пояснюються тим, що до складу ягоди входять такі речовини:

• серотонін (попереджає деякі види раку, нормалізує тиск, відновлює нормальну роботу нервової системи);

• збалансований багатий мінеральний комплекс (крім заліза, ягоди містять рекордну кількість міді, дуже багато магнію, а також кальцій, цинк, фосфор, молібден);

• вітаміни В1 і В2, А, Е, РР, каротин, фолієва кислота;

• біологічно активні речовини флаваны і антоціани;

• пектин, який виводить з організму стронцій та інші солі важких металів (не випадково вважається, що росте на подвір’ї кущ зрілого агрусу здатний врятувати від радіації).

Плоди агрусу здатні підтримувати нормальний кислотно-лужний баланс в організмі. Молібден, що міститься в ягоді, забезпечує амінокислотний обмін і сприяє виробленню гемоглобіну, що запобігає авітаміноз і дозволяє зберегти м’язову масу.

Аскорбінова кислота, що міститься в агрусі, робить плоди потужним ліками від простудних захворювань, вірусних атак. За рахунок приголомшливих антиоксидантних властивостей «північний виноград» здатний дарувати красу і сповільнювати процеси старіння. Вітамін РР запобігає внутрішні кровотечі, зміцнює кровоносні судини, а фолієва кислота незамінна для людей, які страждають від втрати крові і анемії.

Протипоказань у агрусу при цьому вкрай мало, на відміну від засобів офіційної медицини. Плоди їдять сирими або використовують для приготування варення, желе, вина, соків, киселю, джему, мармеладу, різних десертів, тортів, йогуртів.