Селера – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Селера: калорійність, користь і шкоду. Правила вживання селери всередину і зовнішньо з максимальною користю

Про користь селери люди знали з давніх часів.

Раніше вважалося, що він володіє магічними властивостями і може приносити людям щастя і здоров’я, тому їм прикрашали будинки і застосовували як лікарське зілля.

Пізніше стало відомо про поживні властивості даного продукту, і він став частим гостем на столі.

Селера: склад, як застосовують

Селера є овочевою культурою, він досить поширений і відмінно пристосовується практично до будь-якого клімату, тому вирощується на всіх континентах світу, крім Антарктиди.

Всього існує близько 20 різних видів цієї рослини, найбільш відомим з яких є селера пахуча (культурний).

Даний тип селери у свою чергу підрозділяється на 3 підтипи:

кореневий;

черешкова;

листовий.

Приймати в їжу селера можна цілком, його корінь можна запікати або варити, стебла можна вживати в смаженому, сиром або тушкованому вигляді, листя використовуються в якості зелені для салатів, а насіння можуть бути однією зі складових приправи. Продукт також є невід’ємною частиною дієтичного, збалансованого та здорового раціону.

Завдяки пряного аромату, селера широко застосовується для приготування різних страв. Продукт може бути використаний в якості закуски, додавати в м’ясні страви і салати, з нього виробляють корисний сік.

Втім, крім величезної кількості корисних якостей, у даному овоче також містяться і шкідливі речовини, які можуть негативно позначитися на здоров’ї людини. Так давайте розберемося, чого ж все-таки більше в селері: корисних або шкідливих властивостей?