Щи зі свіжої капусти з м’ясом і овочами – смачний покроковий рецепт з фото

Щі — це традиційне гаряче блюдо російської кухні. Стало готуватися на Русі з IX століття, саме в цей час селяни стали вирощувати капусту. Готували звичайно по-простому, без м’яса, без картоплі, так звані «пісні» щі, в кращому випадку додаючи гриби. Але тим не менш, дуже блюдо швидко завоювало популярність і народну любов.

Стали готувати це перше блюдо і в багатих будинках, називали такі щи «повними» або «багатими». Варили їх з квашеної капусти, з м’ясом, з білими грибами. Готували також «добові» щі. Їх особливістю було те, що після приготування, чавунець загортали у щось тепле. Таким чином зберігали тепло, а потім виставляли до наступного дня на холод.

Готували їх незмінно в глиняному, а пізніше чавунному горщику в російської печі, називали його щаной горщик. Його навіть вважали особливим чином, заговорювали при митті, вважали чимось особливим.

Народна любов донесла через тисячоліття рецепт щей і до наших днів. Немає жодної родини, яка б готувала їх. Причому в кожній сім’ї не співаєш однакових. Скрізь готують по-різному, і само-собою смак також скрізь виходить різним. І досі стара російська приказка актуальна, а звучить вона так: «Щі да каша — їжа наша!»

shhi

Сьогодні я хочу запропонувати рецепт, за яким ми у своїй родині готуємо борщ вже багато років. Цей рецепт увібрав в себе всі наші кулінарні знання. Він відрізняється від класичного рецепту деякими особливостями. Одним з яких є попереднє обсмажування овочів. У класичному варіанті всі овочі закладаються в суп без попередньої пасерування.

Є ще моменти, на яких я зупинюся при описі рецепта. Давайте до нього і перейдемо.