Скільки кави можна пити в день без шкоди для організму і з користю

Скільки можна пити кави з кофеїном і без нього. Як порахувати, скільки можна пити кави в день без шкоди і з користю

Кавомани – дивовижні люди.

Вони відрізняються завидною бадьорістю, стрункістю і довголіттям всупереч раніше поширеній думці про шкоду зернового напою.

Вся справа в його кількості і якості.

Скільки можна пити кави в день: підрахуємо чашки

Усереднені безпечні показники норми, схваленої медиками, – від ста до двохсот міліграмів кофеїну в один прийом. Безпечні три чайні ложки натурального меленого або дві ложечки розчинної кави, які може містити одна чашка напою. Добова доза – від двох до трьох таких чашок. Це до питання про те, скільки можна пити кави в день.

Потрібно розуміти різницю між безпечною дозою кофеїну і користю справжньої кави. Так, дві чашки розчинного напою в добу особливої шкоди організмові не принесуть, але і користі від них чекати не доводиться.

Інша справа – натуральні мелені зерна правильної обжарювання. Тільки що зварений кави може бути справжнім еліксиром. Всупереч поширеній думці, він не підвищує, а знижує тиск, нормалізує вагу, запобігає старече слабоумство, рак та інші хвороби. Однак перевищення рекомендованої дози може виявитися фатально небезпечним для здоров’я.

Ось які дані отримані вчені при дослідженні популярного зернового напою (мова йде саме про натуральному, а не сублімованому кави в кількості 100 мг кофеїну на чашку).

1. Одна чашка в день сприяє оздоровленню артерій, знижує тиск і не завдає ніякої шкоди.

2. Дві чашки в день можуть запобігти хворобі Альцгеймера – бич сучасності.

3. Три чашки знижує ризик захворіти на рак яєчників, профілактує жовчнокам’яну хворобу. З іншого боку, з трьох чашок кави в день вже можна говорити про ризик для здоров’я: така кількість кофеїну підвищує ризик інфаркту.

Також цікаве:  Кальмари - калорійність, корисні властивості і протипоказання

4. Чотири чашки може вважатися профілактикою ракових пухлин гортані, порожнини рота, передміхурової залози, а також розвитку діабету. Небезпека такої кількості кави – ревматоїдний артрит, запальні процеси в суглобах.

5. П’ять чашок в день, на думку ряду вчених, зменшує ризик захворювань печінки, але сприяє розвитку остеопорозу.

6. Шість чашок – це явний перебір. Однак у натуральному кави містяться речовини-антиоксиданти, тому вчені припускають: 600 мг кофеїну здатні вберегти від ракових захворювань шкіри. Розплата за передозування – зневоднення, синдром подразненого кишечника, гіпертонічний криз, серцеві напади, порушення психіки (страх, депресія тощо).

Щоб відповісти на питання, скільки можна пити кави в день, достатньо співвіднести користь і шкоду напою зі станом свого здоров’я. Незважаючи на безсумнівні плюси кавового раціону, не можна перевищувати безпечну дозу кави.

В цілому напій стимулює діяльність головного мозку і організму в цілому, захищає зуби від карієсу, прискорює обмінні процеси, підвищує працездатність, розширює і зміцнює судини, благотворно впливає на печінку, серце, ендокринну систему.