Скільки кави можна пити в день без шкоди для організму і з користю

Скільки можна пити кави з кофеїном і без нього. Як порахувати, скільки можна пити кави в день без шкоди і з користю

Кавомани – дивовижні люди.

Вони відрізняються завидною бадьорістю, стрункістю і довголіттям всупереч раніше поширеній думці про шкоду зернового напою.

Вся справа в його кількості і якості.

Скільки можна пити кави в день: підрахуємо чашки

Усереднені безпечні показники норми, схваленої медиками, – від ста до двохсот міліграмів кофеїну в один прийом. Безпечні три чайні ложки натурального меленого або дві ложечки розчинної кави, які може містити одна чашка напою. Добова доза – від двох до трьох таких чашок. Це до питання про те, скільки можна пити кави в день.

Потрібно розуміти різницю між безпечною дозою кофеїну і користю справжньої кави. Так, дві чашки розчинного напою в добу особливої шкоди організмові не принесуть, але і користі від них чекати не доводиться.

Інша справа – натуральні мелені зерна правильної обжарювання. Тільки що зварений кави може бути справжнім еліксиром. Всупереч поширеній думці, він не підвищує, а знижує тиск, нормалізує вагу, запобігає старече слабоумство, рак та інші хвороби. Однак перевищення рекомендованої дози може виявитися фатально небезпечним для здоров’я.

Ось які дані отримані вчені при дослідженні популярного зернового напою (мова йде саме про натуральному, а не сублімованому кави в кількості 100 мг кофеїну на чашку).

1. Одна чашка в день сприяє оздоровленню артерій, знижує тиск і не завдає ніякої шкоди.

2. Дві чашки в день можуть запобігти хворобі Альцгеймера – бич сучасності.

3. Три чашки знижує ризик захворіти на рак яєчників, профілактує жовчнокам’яну хворобу. З іншого боку, з трьох чашок кави в день вже можна говорити про ризик для здоров’я: така кількість кофеїну підвищує ризик інфаркту.

Також цікаве:  Як правильно заварювати чай

4. Чотири чашки може вважатися профілактикою ракових пухлин гортані, порожнини рота, передміхурової залози, а також розвитку діабету. Небезпека такої кількості кави – ревматоїдний артрит, запальні процеси в суглобах.

5. П’ять чашок в день, на думку ряду вчених, зменшує ризик захворювань печінки, але сприяє розвитку остеопорозу.

6. Шість чашок – це явний перебір. Однак у натуральному кави містяться речовини-антиоксиданти, тому вчені припускають: 600 мг кофеїну здатні вберегти від ракових захворювань шкіри. Розплата за передозування – зневоднення, синдром подразненого кишечника, гіпертонічний криз, серцеві напади, порушення психіки (страх, депресія тощо).

Щоб відповісти на питання, скільки можна пити кави в день, достатньо співвіднести користь і шкоду напою зі станом свого здоров’я. Незважаючи на безсумнівні плюси кавового раціону, не можна перевищувати безпечну дозу кави.

В цілому напій стимулює діяльність головного мозку і організму в цілому, захищає зуби від карієсу, прискорює обмінні процеси, підвищує працездатність, розширює і зміцнює судини, благотворно впливає на печінку, серце, ендокринну систему.

Скільки можна пити кави в день: а скільки там кофеїну?

Геніальний Бальзак не мислив свого життя без кави і випивав щодня… не менше 40 чашок напою! Для звичайної людини така кількість кофеїну – справжня отрута. Скільки можна пити кави в день? Ось питання, на який дійсно важливо знайти правильну відповідь.

Насправді потрібно вважати не чашки, а кількість міститься в порції кофеїну. Саме він представляє небезпеку для здоров’я. Тому є різниця, яку саме каву пити: вогненний еспресо або водянистий американо. Ось як можна підрахувати свою добову дозу (кількість кофеїну вказано на маленьку і велику середню чашку):

• капучіно – від 70 до 80 міліграмів;

Також цікаве:  Подорожник - корисні властивості і протипоказання

• еспресо – від 80 до 135 міліграмів;

• домашній кави з турки – від 115 до 175 міліграмів;

• розчинний з кофеїном – від 65 до 100 міліграмів;

• розчинний без кофеїну – не більше 4 міліграмів.

На кількість кофеїну впливає безліч додаткових чинників, від сорту то способу приготування напою. Є способи знизити показники кофеїнового фактора. Найпоширеніший і смачний – просто додати до напою молока. За рахунок молочного компонента дія кофеїну стає менш агресивним.

Концентрація кофеїну стає нижче, якщо відразу після чашечки кави випити води. Саме тому в хороших кафе і ресторанах разом з кавою обов’язково подають келих води.

Відмінний спосіб зниження рівня кофеїну при домашньому приготуванні зернової кави в турці – використання для заливки зерен гарячої води. Шапочка піни піднімається швидше, кофеїну виділиться менше. Можна додатково процідити напій через ситечко, щоб не було гущі.

Скільки можна пити кави в день: повна заборона?

Чим ризикує людина, яка п’є каву? Як мінімум у нього може з’явитися хронічна безсоння, головний біль, тремор, підвищена дратівливість, швидка стомлюваність. Все це ознаки отруєння кофеїном.

Повна заборона на каву повинен бути введений для людей, у яких діагностовано серйозні захворювання: цукровий діабет, виразка шлунка, гастрит, панкреатит, будь-які захворювання серцево-судинної системи, гіпертензія.

Розчинний кавовий напій – не самий кращий вибір і для абсолютно здорових людей. Мало того, що в ньому немає корисних речовин, мінералів, танінів, вітамінів, органічних кислот, дубильних речовин. Вся справа в тому, що такий продукт тільки на чверть можна вважати справжньою кавою. Все інше – це консерванти, барвники, кукурудзяний крохмаль та інший харчовий непотріб.

Позбавлений кофеїну розчинна кава – це взагалі непорозуміння, так як там навіть кофеїну немає, зате удосталь присутній шкідлива харчова хімія. Якщо вибору немає, то краще купувати сорти подорожче, обов’язково в скляній або металевій баночці.

Також цікаве:  Гриб Чага - користь і шкода

Скільки можна пити кави в день, якщо в наявності тільки розчинний напій? Безпечне кількість – лише одна чашка розчинної кави, незалежно від наявності або відсутності кофеїну.