Соєвий соус – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Соєвий соус: користь і шкода, калорійність, що він із себе представляє. Про це знають китайці: справжня користь соєвого соусу!

Соєвий соус – це чудовий і дуже корисний подарунок всьому світу від жителів Азії, а саме китайців і японців.

Даний продукт традиційно готуватися наступним чином: боби і пшениця заквашуються пліснявими грибами, після чого отримана маса нагрівається сонячними променями. У Японії такий продукт прийнято називати «кодзі».

Для отримання повноцінного продукту його потрібно настоювати кілька місяців.

Соєвий соус: користь

Соєвий соус робиться з соєвих бобів, тому саме від них у першу чергу буде залежати, наскільки якісним вийде сировину. Соя буває різної якості, тому купуючи соєвий соус потрібно в першу чергу звернути увагу на склад, відображений на етикетці, тому рекомендується віддавати перевагу маркам, які давно на слуху і відмінно себе зарекомендували.

Вартість тут також буде мати величезне значення, так як процес виготовлення продукту досить непростий. Якісний соєвий соус повинен пройти важливу процедуру бродіння, схоже провину, тому його невисока ціна може говорити споживачеві про те, що продукт не надто якісний. Є ймовірність, що недорогий соус був виготовлений з генномодифікованої сої, яка є дуже шкідливою для здоров’я людини, тоді як якісний продукт містить у собі безліч цінних речовин.

Соєвий соус корисний, оскільки містить в собі величезну кількість амінокислот, які виконують функцію дуже ефективних антиоксидантів – речовин, здатних прибрати з організму вільні радикали та інші токсини. Вільні радикали є продуктами розпаду, і в невеликій кількості вони потрібні організму, так як допомагають йому позбутися від різних бактерій і вірусів. Разом з тим їх надлишок здатен спричинити передчасне старіння, масу захворювань і навіть розвиток онкології.

Соєвий соус має безліч корисних властивостей, він відмінно очищає організм від зайвих вільних радикалів, що дозволяє повернути тканин їх колишню силу, омолодити організм і поліпшити роботу всіх органів. Соєвий соус корисний для здоров’я, його регулярне споживання допоможе контролювати всі шкідливі речовини, не даючи їм розмножуватися і шкодити організму. Для порівняння ось такий наочний приклад: в соєвому соусі міститься в 150 разів більше антиоксидантів, ніж в будь-якому цитрусе.

Соєвий соус корисний, оскільки надає позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи, покращуючи кровообіг в 2 рази. Таким чином, периферійні області тіла краще забезпечуються киснем і кров’ю, що в підсумку дозволяє уникнути застою лімфи, оніміння, больових відчуттів і інших неприємностей. Ця особливість також позитивно позначається на процесі відкладення жирів – процес їх спалювання прискорюється, і людина починає худнути. Оскільки метаболічний процес прискорюється, нові жири, які надходять в організм, швидше перетворюються в енергію. Разом з тим калорій в самому продукті не так вже багато, в 100 г міститься всього лише 70 калорій.

У продукті також є фітоестрогени, дані речовини будуть вельми корисні для жінок у період клімаксу, ПМС і хворобливих менструацій. Соєвий соус корисний для організму, він здатний заспокоїти головні болі і прибрати безсоння.

Соєвий соус має відмінності по своїм смаковим якостям, а також за запахом і консистенцією, все залежить від форми цвілевого грибка і переваг азіатських виробників. Його основний смак таїться в натуральності продукту і залежить від глутамату натрію, що виробляється під час ферментації природним шляхом.

Основні види:

  • темний – тривала процедура ферментації сої, солі і цукру (витяг) передають продукту густоту, темнуватий колір і дивовижний аромат. Застосовується, як правило, для страв з м’яса і для маринування;
  • світлий – має яскраво виражений солонуватий присмак і рідку консистенцію. За основу тут береться пшениця та соя, краще всього підходить для салатів (зелених, овочевих і так далі).

Цінність

Соєвий соус корисний для здоров’я, його склад дуже багатий на різні вітаміни і мікроелементи і володіє безліччю корисних властивостей, серед яких потрібно відзначити наступні:

1) кількість антиоксидантів в 10 разів вище, ніж в якісному червоному вині;

2) безліч амінокислот — у продукті їх міститься близько 20 видів (такої кількості немає в жодному іншому продукті);

3) присутність глютамінової кислот передає страв дивовижний смак і аромат, роблячи їх більш гострими і пікантними;

4) У складі також присутні найважливіші для організму вітамін B, залізо, цинк та інші мікроелементи і мінерали.

Вплив на здоров’я:

  • безліч корисних речовин прискорює потік крові, що позитивно позначиться на серцево-судинній системі: спрощується процес гону крові по судинах, здійснюється природна профілактика захворювань серця;
  • антиоксиданти допоможуть омолодити і регенерувати шкіру, уповільнити процес її старіння, а також захистити організм від виникнення ракових пухлин;
  • ефективні седативні властивості – позбавляє від сильних головних болів, допомагає при безсонні, полегшує біль при болях, розтягненнях і набряклості;
  • допомагає боротися із зайвою вагою завдяки значному мінерально-вітамінним складом;
  • наявність фітоестрогенів особливо важливо для жінок клімактеричного віку. Вони допомагають омолодити і освіжити шкіру, зміцнити кісткові тканини і знизити больові відчуття при менструації. Як стверджують вчені, постійне споживання соусу дозволить значно скоротити ризик виникнення раку молочних залоз у жінок.