Спіруліна – користь і шкода

Спіруліна: корисні властивості і протипоказання цілющої водорості. Як застосовувати корисні властивості спіруліни для здоров’я

Унікальна водорість Spirullina platensis володіє дивовижними цілющими властивостями.

В народній медицині вони успішно використовуються для зцілення ряду серйозних недуг, загального оздоровлення, зниження ваги.

Крім того, спіруліна допомагає надовго зберегти красу і продовжити молодість.

Склад спіруліни

Корисні властивості спіруліни пояснюються дійсно унікальним складом цієї морської водорості. Вчені виявили в ньому приблизно дві тисячі біологічно активних речовин, у тому числі вітаміни, незамінні амінокислоти і ферменти. Вражаюче, але 70 відсотків маси водорості становить чистий білок, так потрібний людському організму. За рахунок відсутності клітинної мембрани спіруліна практично миттєво перетравлюється і повністю засвоюється протягом однієї години. При цьому протипоказань у спіруліни небагато. Здорова людина може вживати водорість безбоязно.

Найбільш важливими для здоров’я є наступне речовини, що входять до складу спіруліни:

• залізо;

• йод;

• кальцій, магній, мідь, цинк, селен;

• фолієва кислота;

• вітаміни В1, В8;

• каротин;

• цистин;

• фікоцианін.

Величезна кількість заліза і йоду компенсує дефіцит цих елементів, яким страждає мало не поголовно все населення планети. Звідси зниження імунітеті, збої в роботі внутрішніх органів, порушення роботи нервової системи. Не менш важливі для здоров’я і нормального функціонування всіх систем і органів інші мікро і макроелементи.

Фолієва кислота забезпечує нормальну роботу нервової системи, стабілізує рівень гемоглобіну. Вона дуже важлива для організму вагітної жінки. Вітаміни групи В зміцнюють нерви, судини, органи зору, підвищують мозкову активність. Їх дефіцит може призвести до безпліддя, дратівливості, безсонні.

Каротин (провітамін А) – сильний антиоксидант. Він зміцнює імунітет і зір. Цистин – це амінокислота, дефіцит якої не рідкість для дорослої людини. Вона теж є антиоксидантом, допомагає очищати кров, забезпечує евакуацію шлаків, токсинів і важких металів.

Фікоцианін – один з основних складових склад спіруліни компонентів (водорость містить 20 відсотків цього унікального речовини). Такий фермент практично не зустрічається в інших видах рослин. Між тим, він благотворно впливає на стовбурові клітини, здатний профілактувати онкологічні захворювання та допомагати при хворобах крові. Якщо протипоказань для спіруліни немає, вона призначається в якості додаткового препарату у складі комплексної терапії.

В цілому корисні властивості спіруліни забезпечують потужний оздоровчий ефект на тлі прийому препаратів, зроблених на її основі.