Спіруліна – користь і шкода

Спіруліна: корисні властивості і протипоказання цілющої водорості. Як застосовувати корисні властивості спіруліни для здоров’я

Унікальна водорість Spirullina platensis володіє дивовижними цілющими властивостями.

В народній медицині вони успішно використовуються для зцілення ряду серйозних недуг, загального оздоровлення, зниження ваги.

Крім того, спіруліна допомагає надовго зберегти красу і продовжити молодість.

Склад спіруліни

Корисні властивості спіруліни пояснюються дійсно унікальним складом цієї морської водорості. Вчені виявили в ньому приблизно дві тисячі біологічно активних речовин, у тому числі вітаміни, незамінні амінокислоти і ферменти. Вражаюче, але 70 відсотків маси водорості становить чистий білок, так потрібний людському організму. За рахунок відсутності клітинної мембрани спіруліна практично миттєво перетравлюється і повністю засвоюється протягом однієї години. При цьому протипоказань у спіруліни небагато. Здорова людина може вживати водорість безбоязно.

Найбільш важливими для здоров’я є наступне речовини, що входять до складу спіруліни:

• залізо;

• йод;

• кальцій, магній, мідь, цинк, селен;

• фолієва кислота;

• вітаміни В1, В8;

• каротин;

• цистин;

• фікоцианін.

Величезна кількість заліза і йоду компенсує дефіцит цих елементів, яким страждає мало не поголовно все населення планети. Звідси зниження імунітеті, збої в роботі внутрішніх органів, порушення роботи нервової системи. Не менш важливі для здоров’я і нормального функціонування всіх систем і органів інші мікро і макроелементи.

Фолієва кислота забезпечує нормальну роботу нервової системи, стабілізує рівень гемоглобіну. Вона дуже важлива для організму вагітної жінки. Вітаміни групи В зміцнюють нерви, судини, органи зору, підвищують мозкову активність. Їх дефіцит може призвести до безпліддя, дратівливості, безсонні.

Каротин (провітамін А) – сильний антиоксидант. Він зміцнює імунітет і зір. Цистин – це амінокислота, дефіцит якої не рідкість для дорослої людини. Вона теж є антиоксидантом, допомагає очищати кров, забезпечує евакуацію шлаків, токсинів і важких металів.

Також цікаве:  Червоне вино - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Фікоцианін – один з основних складових склад спіруліни компонентів (водорость містить 20 відсотків цього унікального речовини). Такий фермент практично не зустрічається в інших видах рослин. Між тим, він благотворно впливає на стовбурові клітини, здатний профілактувати онкологічні захворювання та допомагати при хворобах крові. Якщо протипоказань для спіруліни немає, вона призначається в якості додаткового препарату у складі комплексної терапії.

В цілому корисні властивості спіруліни забезпечують потужний оздоровчий ефект на тлі прийому препаратів, зроблених на її основі.

Корисні властивості спіруліни

Про користь водоростей добре знають ті, хто живе на узбережжі океану. Дари мори вживають в їжу, використовують як ліки або ефектного косметичного засобу.

Про корисні властивості спіруліни не так давно стало відомо жителям центральних частин материків. До цього моменту її популярність постійно зростає. Сьогодні перероблена водорість широко застосовується не тільки в народній, але і в офіційній медицині, а також в косметології та дієтології. Причому лікувати за допомогою спіруліни можна досить серйозні і небезпечні захворювання.

Вчені ставляться до вживання Бадів по-різному. Одні вважають аптечну спіруліну пустушкою. Інші ж упевнені: вживання водорості в їжу дозволить профілактувати більшість відомих медицині небезпечних захворювань і ефективно запобігати передчасному старінню.

Корисні властивості спіруліни полягають у наступному:

• вона знижує цукор крові до нормальних показників, а тому рекомендована і діабетикам, і тим, хто знаходиться в групі ризику по розвитку цього небезпечного захворювання;

• знижує кількість холестерину, запобігаючи розвитку атеросклерозу;

• пригнічує розвиток вірусів, що особливо актуально в період сезонного грипу;

• зміцнює імунний захист у цілому і є засобом для профілактики імунодефіциту;

• може бути профілактикою онкологічних захворювань;

• знижує алергічні прояви;

Також цікаве:  Вершкове масло - калорійність, корисні властивості і протипоказання

• запобігає серйозні захворювання суглобів;

• наповнює організм необхідними йому мінералами і вітамінами, запобігаючи авітаміноз;

• знижує зайву вагу, сприяючи фізіологічного схудненню;

• прискорює загоєння ран на шкірі і слизових;

• зміцнює волосся;

• забезпечує більш високу захист організму від радіаційного опромінення.

Спіруліна допомагає організму відновлювати порушення там, де вони є. Тобто дія унікального продукту комплексне. Відбувається оновлення клітин, організм наповнюється енергією, відновлюється нормальний обмін речовин.

Застосування спіруліни вагітними жінками

В період зачаття і виношування вагітності не варто забувати про корисні властивості спіруліни. Водорість допомагає жінці благополучно виносити і народити здорову дитину.

На стадії зачаття подружжя можуть допомогти собі, приймаючи препарати на основі морської водорості протягом місяця.

У вагітної жінки завдяки прийому спіруліни не розвинеться анемія, будуть нормально працювати органи травлення і кишечник, восполнится дефіцит кальцію. Білок і кальцій – ось два найважливіших речовини, завдяки яким формується здорова плацента. Спіруліна багата і тим, і іншим. Крім того, приймаючи препарат в кількості 2-3 грамів, можна позбутися від симптомів токсикозу.

Корисна спіруліна і в періоди клімаксу, менопаузи. Завдяки водорості нормалізується стан, знижується дискомфорт.

Однак перш ніж включати препарат на основі водорості в свій раціон, жінка обов’язково повинна отримати схвалення гінеколога. Неприпустимо в період вагітності самостійне застосування спіруліни: про протипоказання жінка може не підозрювати, завдаючи шкоди і собі, і дитині.

Як використовувати спіруліну

Корисні властивості спіруліни пояснюють підвищений попит на аптечні препарати, створені на основі сушеної водорості. Вони продаються в таблетованій формі або у вигляді порошку. Крім того, спіруліну часто включають до складу інших засобів оздоровлення.

Профілактично водорість має сенс приймати протягом як мінімум одного місяця. Максимальний термін вживання – три місяці. Перевищення допустимої дози або періоду прийому спіруліни – протипоказання. Надлишок може викликати перевищення норми йоду, що призведе до проблем з щитовидною залозою.

Також цікаве:  Кріп - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Для загального оздоровлення і для втрати ваги потрібно приймати по одній або дві таблетки тричі на день, хвилин за тридцять до їжі. Якщо не потрібно знижувати вагу, то допускається прийом препарату разом з їжею. В якості профілактики достатньо одноразового ранкового прийому спіруліни в кількості однієї або двох таблеток. У сезон застуд це кількість можна збільшити до трьох-чотирьох таблеток на добу.

Протипоказання до прийому спіруліни

Єдиним серйозним протипоказанням для спіруліни є індивідуальна непереносимість і наявність деяких хронічних хвороб. Непереносимість зустрічається вкрай рідко. Але за рахунок великого вмісту бета-каротину у деяких людей після прийому препарату можуть пожовтіти долоні. Це не небезпечно, потрібно просто знизити дозування.

Відмовитися від самостійного прийому спіруліни потрібно при наявності таких хвороб:

• захворювання щитовидної залози;

• внутрішні кровотечі;

• проходження курсу хіміотерапії;

• інсульт, інфаркт;

• відкрита виразка шлунка;

• тромбоз.

Якщо під час прийому з’явилися будь-які симптоми, яких не було раніше (головний біль, безсоння, діарея, нудота, спазми м’язів, алергічні реакції тощо), треба негайно припинити вживання спіруліни та одразу звернутися до лікаря.