Червона ікра – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Червона ікра: користь і шкода, калорійність. Натуральна червона ікра: чим корисна і кому саме, а кому її вживати шкідливо?

Мода на червону ікру прийшла з Далекого Сходу.

Місцеві жителі не вважали її якимось особливим делікатесом, так і тепер ціна на баночку якісної ікри залежить багато в чому від доставки продукту.

Але, спробувавши цінний продукт, що вже важко відмовитися від вживання ікри.

Вже дуже смачна!

Червона ікра: склад, калорійність

Сучасна людина велике значення приділяє дієтології, а тому прагне прорахувати всі плюси і мінуси свого харчування. Мимоволі задумаєшся, в чому користь червоної ікри для організму і немає в ній якоїсь шкоди? Почати слід з визначення складу унікального продукту.

Слово «унікальний» не випадково. Адже червона ікра практично цілком складається з білка, містить мінімум вуглеводів. Причому ікорний білок відрізняється від м’ясного тим, що дуже легко засвоюється організмом. Невелика кількість червоної гри приносить організму більше енергії, ніж м’ясо чи молоко.

Кількість білка на сто грамів продукту становить 32 відсотки, кількість жирів – 15 відсотків, і лише півтора відсотка припадає на жири.

Червона ікра досить калорійна: на 100 грамів продукту доводиться від 230 до 250 кКал. Однак ожиріння вона не викличе, якщо, звичайно, не є гру тоннами, намазуючи на білі булки з маслом.

Червона ікра, користь якої при ожирінні у тому числі очевидна, володіє досить низьким глікемічним індексом – п’ять одиниць. Тому її можна безбоязно вживати на білкових дієт і при складанні лікувального плану харчування.

Особливу увагу дієтологи приділяють вітамінним і мінеральним складом червоної ікри, користь для організму з урахуванням цього фактора просто колосальна. Продукт містить дуже багато фолієвої кислоти, ретинолу (вітамін А), токоферол (вітамін Е), вітамін D, вітаміни групи В, кальцій, йод, фосфор, калій, натрій, хлор, мідь, залізо, марганець і ін

Але головна цінність ікри в тому, що вона містить речовини, що не виробляються людським організмом: поліненасичені жирні кислоти. Користь для здоров’я червоної ігри з цієї точки зору колосальна. Крім того, в ній є лецитин – найважливіше для здоров’я речовина, що організм активно використовує для будови клітин.