Яєчня на сковороді – смачні рецепти

Найпростіше блюдо — яєчню — потрібно теж вміти готувати. Як смажити яйця без масла? Що варто врахувати для отримання ідеального страви: температурний режим, час, вибір посуду. Що ми їмо або з чого складається яєчня? Про користь, шкоду і калорійності. Покроковий рецепт класичної глазуньи і оригінальний варіант приготування в солодкому перці з беконом.

У тому, як приготувати звичайну яєчню, здавалося б, немає особливої науки. Але у багатьох блюдо пригорає, жовтки розпливаються, білок не прожарюється. Перед тим як дізнатися про секрети приготування, розглянемо, що входить до складу популярного страви.

Склад і харчова цінність

У процентному співвідношенні харчова цінність яєчні розподіляється так: жири — 51%, білки — 46%, вуглеводи — 3%. У зв’язку з тим, що яйця по своїй природі — середовище для зародків, в них міститься все необхідне для забезпечення нормальної життєдіяльності. А саме — більше п’ятдесяти біоелементів, в тому числі кисень, вуглець, азот і водень. Яєчний жовток містить протеїни, що стимулює зростання м’язової маси, вітамінами, ліпідами і мінералами. Велика кількість фосфору і кальцію зміцнює кістки, нігті і зуби.