Буркуновий мед – корисні властивості і протипоказання

Смачний і ароматний мед буркуновий: корисні властивості і протипоказання. Все, що потрібно знати про користь меду донникового

Буркуновий мед належить до елітних сортів і високо ціниться завдяки своїми смаковими і цілющими якостями.

Багато бджолярі визнають його еталоном серед всіх існуючих видів меду. Сучасна медицина активно використовує корисні властивості донникового меду в боротьбі з багатьма хворобами.

Буркуновий Мед: калорійність, корисні властивості

Буркун лікарський рослина сімейства бобових. Його можна дізнатися на полях або галявинах з невеликим жовтим або білим квіточкам. Це непримітне і невибаглива рослина – гарний медонос. Сама його назва перекладається як «медовий». У народі рослину називають також солодким конюшиною.

Високі смакові якості донникового меду відрізняються тонким та ніжним запахом ванілі. Він також примітний незвичайним бурштиновим, а іноді навіть чисто-білим кольором. Після кристалізації мед набуває кремовий відтінок. Дуже важливо не переплутати його з продуктом з ріпаку, який, незважаючи на зовнішню схожість, не володіє тонким ванільним ароматом, приторен на смак і не має корисних властивостей донникового меду.

Продукт бджільництва з буркуну багатий вітамінами C, B1, B2, B6, мінеральними речовинами, білком і органічними кислотами. У донниковом меді багато глюкози і фруктози, ефірних масел, смолистих і дубильних речовин, завдяки яким мед легко засвоюється і володіє енергетичною цінністю. До складу донникового меду входять мідь, калій, залізо, магній.

Буркуновий мед має протизапальну, судинорозширювальну, знеболюючу, спазмолітичну дію. Він благотворно впливає на стан імунної та нервової системи людини. Калорійність продукту – 314 ккал.