Черемха – корисні властивості і протипоказання

Черемха: корисні властивості, склад і протипоказання. Застосування черемхи при різних захворюваннях і в косметології

На городах, дачних ділянках і у дворах приватних будинків часто зустрічається невелике деревце або кущ черемхи. Садять її в основному в якості декоративного рослини, а достигли ягоди з-за їх терпкості просто викидають. І лише незначна кількість людей знають, що черемха – це надзвичайний корисна рослина, та використовують не лише ягоди, але і гілочки і листя, і, навіть, кору.

Активні речовини і корисні властивості черемхи

Черемха багата вітамінами А, С, групи В. Але цінність її полягає в утриманні цінних вітамінів Р і РР (ніацин, нікотинова кислота).

Вітамін Р – це биофлавонид, який працює також як вітамін С. Ці речовини підсилюють дію один одного. Основна функція вітаміну Р – зміцнення стінок кровоносних судин і капілярів шляхом зниження їх проникності. Це попереджає крововиливи будь-якого походження. Також цей вітамін є одним з небагатьох стимуляторів надниркових залоз.

Ніацин є необхідним активним речовиною при фізичних навантаженнях. Він перетворює жири і вуглеводи в корисну енергію. Також він сприяє клітинному подиху і нормалізує роботу підшлункової залози і шлунка. Доведено, що ніацин – це протираковий речовина, так як не дає нормальним клітинам перетворюватися в ракові.

Корисні властивості черемхи посилюються і завдяки їм:

• кобальт

• мідь

• цинк

• залізо

• марганець

• магній

Кобальт – одне з ключових речовин кроветворящих процесів і обміну речовин. Він входить до складу вітаміну В12, без якого неможливо розщеплення жирів, білків і вуглеводів. У своїй функції кровотворення він перетворює накопичене в організмі заліза в гемоглобін еритроцитів, а також бере участь у синтезі ДНК.

Присутністю міді робить черемшину дуже корисною для здоров’я крові. Вона забезпечує нормальний обмін заліза і роботу АТФ. Мідь необхідна для проходження нервових імпульсів у нервовій системі, а також для дихальних органів. Еластин і колаген не утворюються в сполучних тканинах без достатньої концентрації міді в крові.

До біологічно активних речовин черемхи відносяться також пектини, флавоноїди, антиоксиданти, органічні кислоти, природні цукру.

Фітонциди, присутні у великій кількості в черемухе, ефективно борються з патогенною флорою. Тому цю рослину вважають антисептичним. Підтвердженням цьому є той факт, що фітонциди черемхи знезаражують повітря навколо рослини, роблячи його практично стерильним.